Uğurcan Çakır basın toplantısı: Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız

A Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Uğurcan Çakır, Almanya'da düzenlenen basın toplantısında takım içerisindeki aile ortamına vurgu yaptı. Grupta ilk karşılaşacakları İtalya'nın ekol olduğunu kaydeden Uğurcan Çakır, Burak Yılmaz için de "Bize ışık tutuyor. Çok profesyonel. Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız" dedi.

NTV Spor 06.06.2021 - 15:27 | Son Güncelleme: 06.06.2021 - 16:54

Takım içinde aile ortamı olduğunu kaydeden Uğurcan Çakır, "Herkesin masasına gidip konuşabiliyorsunuz. Önemli bir duygu. Bu aile ortamı geldiğinde başarı geliyor. Burada çok güzel aile ortamı var. Herkes birbirini seviyor, sayıyor. Milli forma altında başarılara ulaşmak hedefim" dedi.

Grupta ilk karşılaşacakları İtalya için "Ekol takım" diyen 25 yaşındaki file bekçisi, "Turnuvanın favorilerinden. Ama her maça tek tek hazırlanıp hayalimize doğru yürüyeceğiz. Zorlayacak maç olup olmayacağını göreceğiz. Ben te takım arkadaşlarım kendimize güveniyoruz" diye konuştu.

Milli Takımın diğer kalecisi Altay'ın "Hocam kimi oynatırsa havluyla terini silerim" sözleri için ise Uğurcan Çakır, "Altay çok güzel kelimeler kullandı. Ben de buna katılıyorum. Burada kimin oynadığının önemi york. Bu forma üstünüzde olduğunda ayrı bir gurur ve onur yaşıyorsunuz. Burada oynayan-oynamayan herkes birbirine destek verir. Kimi oynadığı değil takımın başarısı önemli. Kişisel hedeflerim takımın önüne geçmiyor" açıklamasını yaptı.

Türkiye'de kaleci konusunda çok güzel bir jenerasyon olduğu sözleri için de milli kaleci, "Süper Lig'de kalecilerin sayısı arttı. Genç yaşta Trabzonspor gibi bir takımın kalesine geçtim. Daha sonra tecrübe kazanıyorsunuz. Tüm kalecilerin tecrübesi var. Çok güzel bir jenerasyonumuz var. İnşallah onlar da en üst seviyeye gelir. Hak eden burada olur" dedi.

Transfer söylentilerinin kendisini nasıl etkilediği sorusuna ise Uğurcan Çakır, "Benim kişisel başarılarım hiçbir zaman kulüp ve milli takımın önüne geçmedi. Burada en üst seviyemde Milli Takıma yardımcı olmaya çalışacağım. Kişisel hedeflerim daha sonra gerçekleşirse gerçekleşir. Şu anda Milli Takım için çalışacağım. Diğer hedefler önemli değil" yanıtını verdi.

"HAYALLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"
Büyük maçların konsantrasyonu daha farklı olduğunu kaydeden Çakır şöyle konuştu, "İtalya büyük bir ekol ve onun konsantrasyonu farklı olaccak. Hocamızın verdiği analizler doğrultusunda onların artı ve eksilerine çalışıyoruz. Her maç bizim için ayrı. Hayallerimize ulaşmak için çalışacağız. İtalya'nın hücumcuların çalışıyoruz. Hazırlık maçlarımız yeni bitti. Kendi seviyemizi görme fırsatı yakaladık. En ince ayrıntısına kadar çalışıp önlemleri almaya çalışıcağız. Bize kaleci hocamız analizleri gönderiyor. Penaltı olunca nereye vuracağını biliyorsunuz ama hislerinize de güvenmelisiniz. Bir tarafa vuruyor diye oraya vuracak diye bir şey yok. Ona göre hazırlanıyoruz."

"BURAK YILMAZ BİZE IŞIK TUTUYOR"

Burak Yılmaz'ın varlığıyla ilgili olarak da Milli Takım kalecisi Uğurcan Çakır, "Burak Yılmaz zaten bizim çocukluğumuzun efsanelerinden. Yaşadıklarını ve yaşattıklarını biliyoruz. Sonradan Trabzonspor'da da onunla çalışma fırsatı buldum. Çok profesyonel. Bize ışık tutan bir oyuncu. Saha içi ve dışındaki liderliği olan birisi. 35-36 yaşında Fransa'da yaptıkları da belli. Bize ışık tutuyor. İnşallah biz de onun başarılarına ulaşırız" yorumlarını yaptı.

Tarftara son bir mesaj vermesi istenen Çakır, "Bu bizim milli takımımız. Bizim çocuklarız. Euro 2008'i, Euro 2016'yı hatırlıyorum. Euro 2008'de Nihat Ağabey'in attığı golden sonraki hisleri hala taşıyorum. Milli Takım forması her zaman her şeyin üstündedir. Bize inansınlar, güvensinler. İnşallah biz de onların dualarını karşılıksız bırakmamık için çalışacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...