"Devletin desteği çok önemliydi"

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, milli takımın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerine davet edilmesiyle ilgili olarak, "Olimpiyat elemelerinde yer almamız için devletin en üst düzey desteği çok önemliydi" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 20.01.2016 - 19:48

Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin basketbolda ekol bir ülke olduğunu ve olimpiyatlara katılmak için son topa kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Rio'ya gitmek istediklerini bildiren Ataman, "Olimpiyat mücadelesi verecek olmamız son derece sevindirici. Olimpiyat elemelerinde yer almamız için devletin en üst düzey desteği çok önemliydi. Çünkü sonuçta biz Avrupa Şampiyonası'nda bu hakkı elde edememiştik. Turgay Demirel'in de çabalarıyla açmış olduğu 3 kontenjanın Avrupa ülkeleriyle doldurulması ve Türkiye'nin dahil edilmesi, bu şansı tanıdı. Burada tabii diğer bir önemli olay da devlet desteği dediğimiz, Cumhurbaşkanımızın bu konuyla bizzat ilgilenmesi ve Bakanımızın da yoğun destek vermesi bence lobi faaliyetinde etkili oldu" dedi.

Milli takımın en iyi kadroyla elemelerde yer alacağını aktaran Ataman, "Artık kura çekimini bekleyeceğiz. Çok güçlü takımlar olacak. Ancak Türkiye de çok güçlü bir takım. Oyuncularımız artık tecrübe kazanıyorlar. Onun için biz de elemelerde iddialı olacağız. Olimpiyatlar bir sporcunun hayalindeki en önemli spor organizasyonudur. Onun için ben gerek Türkiye'de oynayan, gerek NBA'da oynayan oyuncularımızın bu hayalini gerçekleştirmek için büyük bir özveriyle burada destek vereceklerini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...