"Filipinler'e en iyi şekilde gideceğiz"

Filipinler'de 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın menajeri Haluk Yıldırım, olimpiyatlarda yer almak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti

NTV Spor 27.01.2016 - 13:20

Haluk Yıldırım, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında; Filipinler'de 4-10 Temmuz'da düzenlenecek elemelerde A Grubu'nda Senegal ve Kanada'yla eşleştiklerini hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu:     

"İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Kanada ve Senegal'i çok yakından tanımıyoruz. Çok dikkatli olmamız lazım. Maç maç düşünüp 4.karşılaşmanın sonunda milli takımımızı Rio'da görmek istiyoruz. Rio rüyasını gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzde hazırlanmak için kısa bir süre olacak. En iyi şekilde hazırlanıp Filipinler'e gideceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."     

Milli Takım'ın kaptanı Sinan Güler ise rakipleri değerlendirerek şunları kaydetti:     

"Senegal çok bilinmeyen bir takım olsa da Kanada son yıllarda basketbola iyi yatırım yapan bir ülke. Dolayısıyla her maça aynı ciddiyetle yaklaşacağız. Sonuçta oynayacağımız her maçta terimizin son damlasına kadar mücadele ederek, Rio biletini almak istiyoruz."     

Sayfa Yükleniyor...