"Olimpiyatlara 4 maç kadar yakınız"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerinde yer aldıkları gruptan memnun olduklarını söyledi.

NTV Spor 26.01.2016 - 23:39

Harun Erdenay, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel ve A Milli Kadın Takımı Menajeri Arzu Özyiğit, İsviçre'nin Cenevre kentine bağlı Mies kasabasında bulunan FIBA Genel Merkezi'ndeki kura çekimi sonrasında AA muhabirine açıklama yaptı.

Türkiye'nin eleme maçlarını Filipinler'de oynayacağını hatırlatan Erdenay, "Filipinler'de oynamak baştan beri bizim tercihimizdi. Ev sahibi Sırbistan ve İtalya'nın grubuna düşmek istemiyorduk. Burada Senegal ve Kanada ile mücadele edeceğiz ama Fransa gibi güçlü bir ekip de var. İnşallah onları yenip Fransa ile finalde karşılaşmak istiyoruz. Olimpiyatlara 4 maç kadar yakınız" diye konuştu.

Kura sonucundan memnuniyet duyduğunu belirten Demirel ise kadınlar ve erkeklerde gruplarda birinci sırada yer almanın, milli takımların önünü açacağını vurguladı. Demirel, A Milli Erkek Takımı'nın uzaklık ve saat dezavantajı olmasına rağmen iyi bir grupta yer aldığını ifade etti.

ÖZYİĞİT: BEKLEDİĞİMİZ GİBİ BİR GRUP, MEMNUNUZ
Arzu Özyiğit ise Arjantin ve Kamerun ile eşleştikleri için memnun olduklarını söyledi.

Rakiplerini önemsediklerine değinen Özyiğit, "Arjantin ve Kamerun ile eşleştik. Beklediğimiz gibi bir grup, memnunuz. Her rakibe önemli rakip gözüyle bakıyoruz. Çapraz eşleşmede Fransa ile karşılaşmak istemediğimiz için grubu birinci sırada tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

Olimpiyatların bir parçası olmak istediklerini kaydeden Özyiğit, "Olimpiyatlara gidebilirsek A Milli Kadın Basketbol Takımı ikinci kez üst üste olimpiyatlarda yer alma başarısı gösterecek" ifadesini kullandı.


 

Sayfa Yükleniyor...