Perilerden çift idman!

2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Romanya ve İsrail'le karşılaşacak ay-yıldızlı ekip, günü çift antrenmanla tamamladı.

NTV Spor 16.02.2016 - 23:31

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda 20 Şubat Cumartesi günü Cluj'da Romanya ve 24 Şubat Çarşamba günü Tel Aviv'de İsrail'le yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, başantrenör Aziz Akkaya yönetiminde basına kapalı gerçekleştirilen günün ilk antrenmanında ısınma hareketlerinin ardından hücum setlerinin üzerinde durulduğu, akşam idmanında ise şut, turnike ve serbest atış çalışmalarının ardından 5'e 5 set organizasyonlarının yapıldığı belirtildi.

Öte yandan, A Milli Takım oyuncularından Esra Ural, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Romanya ve İsrail karşısında en iyi şekilde mücadele ederek yollarına namağlup devam etmek istediklerini belirtti.

Ay-yıldızlı basketbolcu, kasım ayındaki iki maçlarını kazandıklarını hatırlatarak, "Hedefimiz önümüzdeki iki karşılaşmayı da en iyi şekilde oynayarak namağlup şekilde devam etmek. Ablalarımızın yokluğunu burada hissettirmek istemiyoruz ve Avrupa Şampiyonası yolunda emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyoruz. Çok genç bir takımız. Herkes birbirini tanıyor. Güzel bir ortamımız var" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...