Torbalar belli oldu sıra rakiplerde

2016 FIBA Olimpiyat Elemeleri turnuvasında erkekler ve kadınlarda Türkiye'nin torbaları belli oldu.

NTV Spor 25.01.2016 - 21:51

Basketbolda 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerinin kura çekimi öncesinde torbalar belli oldu. Türkiye erkeklerde 5, kadınlarda ise 1. torbadan kura çekimine girecek.

Türk Basketbol Milli Takımları 2016 Olimpiyat Oyunları için hem kadınlar, hem erkeklerde eleme oynayacak. Eleme gruplarındaki rakiplerimiz İsviçre'nin Mies kentindeki kura çekimiyle belli olacak.

Bu akşam 19:30'da gerçekleştirilecek kura çekiminde Türkiye'yi TBF Başkanı Harun Erdenay, TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, A Milli Erkek Takım Menajeri Haluk Yıldırım ve A Milli Kadın Takım Menajeri Arzu Özyiğit temsil edecek.

ERKEKLERDE TORBALAR ŞÖYLE:
1. Torba: Fransa, Sırbistan, Yunanistan
2. Torba: İtalya, Çek Cumhuriyeti, Kanada
3. Torba: Filipinler, İran, Japonya
4. Torba: Angola, Tunus, Senegal
5. Torba: Letonya, Hırvatistan, TÜRKİYE
6. Torba: Meksika, Porto Riko, Yeni Zelanda
 
Elemeler 4-10 Temmuz tarihlerinde Belgrad, Manila ve Torino'da oynanacak. Şehirlerde üçer takımdan iki grup olacak ve o grupta ilk ikiye giren takımlar, şehrin yarı finaline çıkacak. Çapraz eşleşme sonunda her şehrin şampiyonu Olimpiyat Oyunları'na gidecek.
 
13-19 Haziran tarihleri arasında Nantes'ta oynanacak kadınlar turnuvasında ise torbalar şöyle:

1. Torba: Fransa, İspanya, Beyaz Rusya, TÜRKİYE
2. Torba: Küba, Arjantin, Çin, Kore
3. Torba: Nijerya, Venezuela, Yeni Zelanda, Kamerun

Üçer takımlı dört grupta ilk ikiye giren takımlar turnuvanın çeyrek finaline yükselecek. Çeyrek final maçlarını kazanan dört takımla, elenen dört takım arasındaki turnuvayı kazanan bir takım Olimpiyat Oyunları'na gidecek.

Sayfa Yükleniyor...