Afyon Belediyesi el değiştiriyor

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden ve bu sezon yaşadığı maddi sıkıntılardan ötürü takımdaki tüm yabancı oyuncularını gönderen deneyimli Türk oyuncuların da ayrılmak zorunda kaldığı Afyon Belediyesi el değiştirmek üzere.

NTV Spor 14.01.2022 - 10:10 | Son Güncelleme: 14.01.2022 - 10:18

Son dönemde ligde oynadığı bir çok maça Basketbol Gençler Ligi’nde oynayan oyuncularla sahaya çıkan ve farklı şekilde rakiplerine mağlup olan Afyon Belediye’de geçtiğimiz haftalarda baş antrenörlüğe Serhat Şehit getirilmiş ve yeniden yapılanmanın sinyalleri verilmişti.

Alınan bilgilere göre kulübün şuan haklarını elinde bulunduran Cömert Küce ile kulübün yeni yatırımcıları arasında sözlü anlaşma yapıldığı ve transfer yasağının kalkması için de gerekli çalışmaların başlatıldığı kaydedildi.

BASKETBOL HABERLERİ

Yerli oyuncu transferi ING Basketbol Süper Ligi’nde bugün sona erecek. Transfer yasaklarının kaldırılmasının ardından sözlü anlaşma yapılan oyuncularla sözleşme imzalayacak olan Afyon Belediyesi FIBA nezdinde de başvurları yaptıktan sonra takıma yeni yabancı oyuncular transfer edecek.

Ligde bu sezon yaşadığı durum sonrasında küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Afyon Belediyesi bu hamlelerden sonra ligde yeniden yarışmacı konuma gelmeyece çalışacak.

Sayfa Yükleniyor...