"Bu şekilde devam edecekse yatırımımızı Avrupa'ya, Euroleague'e yapalım"

Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde Fenerbahçe Beko'yu 95-73 yendi. Lacivert-beyazlılar seride durumu 2-0 yaptı.

NTV Spor 05.06.2021 - 22:20

Maçın son çeyreğinde Anadolu Efesli Chris Singleton ile Fenerbahçe Beko'dan Melih Mahmutoğlu arasında kavga çıktı. Oyun bir süre durduktan sonra, iki takımdan 5'i oyuncu toplam 8 kişi diskafiliye oldu.

Fenerbahçe Yöneticisi Sertaç Komşuoğlu, maçta yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Komşuoğlu "Bence maçı değerlendirmeyelim. Sezon boyunca yaşadığımız filmin kopyasını yine gördük. Biz burada şampiyon kim olur onun tartışmasını yapmıyoruz. 3 maçı kazanan şampiyon olacak ama sezon boşunca yaşananları konuşmak lazım. Karşıyaka serisi yaşadık. Federasyonunun en yetkili isimleri bizi arayıp 'Bir daha maç yönetmeyecek' dedikleri hakemler 3-4 hafta sonra maç yönetiyor. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Biz çok ciddi yatırım yapıyoruz. Basketbolun gelişimine katkı sağlıyoruz ama bu şekilde olmuyor. Biraz da herkes kendine bakacak, değerlendirecek. Yoksa bugün 2-0 olmuş falan onun bahanesini aramıyoruz. Bahane değil çözüm arıyoruz. 'Siz mağdur oldunuz' deyip yine aynı şeyleri yaşıyorsak burada enteresan bir durum var demektir. Hakkaniyetli yönetim istiyoruz. Bu iş böyle yürümez. Başka hocalar gibi, başkaları gibi takımı da çekebilirdik. Çekmedik. 'Rakibe saygı, basketbola saygı' dedik. Biz bu ligi ciddiye alıyoruz. Bu kadar yatırım yapıyorsak bizi ciddiye alacaklar. Almıyorlarsa söylesinler, biz de nasıl ciddiye alacaklarını anlatırız. Bizim derdimiz Türk basketbolu. Yatırım yapıyoruz, seneye daha da büyük yatırımlar yapacağız. Jan Vesely atıldı tamam ama atılması için çok uğraş verildi. Jan ağzını açsa teknik faul. Ama bu şekilde devam edecekse yatırımımızı Avrupa'ya yapalım, Euroleague'e yapalım! Siz de burada kendi aranızda eğlenceli maçlar yayınlayın! Bizim oyuncularımız bugün tahrik edildi, olay buralara geldi. Bizim derdimiz Türk basketbolu. Ancak bu işe bakanlar Ege'de tatilde. Biz tüm mesaimizi veriyoruz. Dolayısıyla bu işe bakan arkadaşların biraz Ege'deki sulardan uzaklaşıp gelip mesaisini burada harcamaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...