Deron Williams: Gidişattan oldukça memnunum

Deron Williams, takım arkadaşlarının sezon öncesinde beraber zaman geçirmek için fazla imkan bulamadığını ve yeteri kadar antrenman yapamadığını, son birkaç maçtaki gidişatlarının ise kendisini oldukça memnun ettiğini açıkladı.

NTV Spor 21.10.2011 - 18:33

Beşiktaş Milangaz'ın yıldız basketbolcusu Deron Williams, takım arkadaşlarının sezon öncesinde beraber zaman geçirmek için fazla imkan bulamadığını ve yeteri kadar antrenman yapamadığını, son birkaç maçtaki gidişatlarının ise kendisini oldukça memnun ettiğini açıkladı.

Amerikalı basketbolcu, resmi internet sayfasındaki yazısında, tamamen yeni bir takım olduklarını belirtti ve ''Belçika'da zor bir maça çıktık. Gerçekten kimse iyi oynayamadı ve elendik. Ancak, o zamandan bu yana düzeldik. Belçika'daki mağlubiyetten sonra üst üste 4 maç kazandık. Pazar günü oynanan lig maçında genç bir ekibe karşı mücadele ettik ve farklı galip geldik. Takımın durumu kesinlikle daha iyi. Savunmada artık daha iyi oynuyoruz. Umarım bu böyle devam eder. İkisi deplasmanda 3 zorlu maça çıkacağız'' ifadesini kullandı.

''Beşiktaş taraftarı mükemmel. Daha çok futbol takımıyla bilinen, bunun yanı sıra basketbol takımı da bulunan kulüplerden biriyiz. Futbola müthiş bir ilgi var. Beşiktaş futbol takımının taraftarı olmanız, basketbol takımının da taraftarı olduğunuz anlamına geliyor. Bu nedenle diğer takımlardan daha çok taraftarımız var. Beşiktaş futbol takımının maçına da gitmek istiyorum. Ancak, şu ana kadar fırsat bulamadım'' şeklinde fikirlerini beyan eden Williams, küçükken futbol oynadığını ve bu sporu halen çok sevdiğini kaydetti.

Basketbol kariyerine, lokavt süresince de olsa Avrupa veya Asya ülkelerinden birinde devam etme kararını almanın çok zor olduğuna dikkati çeken Deron Willams, bunun bir fırsat olduğunu, her ne kadar çok üst düzeyde olmasa da, halen denizaşırı ülkelerde oynamak isteyen NBA oyuncuları bulunduğunu, kendisinin bu kararı erkenden aldığını ve bunda eşinin de etkisinin olduğunu belirtti.

İstanbul'a gelmek konusunda kendisinin eşini ikna etmekten çok, eşi tarafından ikna edildiğini kaydeden Williams, ''Eşim seyahat etmeyi çok seviyor ve olabildiğince yer gezmek istiyor. Bunun mükemmel bir fırsat olduğunu düşündü. Ben de bunun iyi bir fırsat olduğunu düşünüyordum, çünkü her zaman İstanbul'a gelmeyi istiyordum. 5,5 yıl beraber oynadığım Mehmet Okur, bana İstanbul'un ne kadar güzel bir kent olduğunu her zaman söyledi. ABD milli takımındaki arkadaşlarım da burayı övmüştü. Gelmeden önceki izlenimlerimin çoğu olumluydu'' dedi.
        
''YAKALAMAYA ÇALIŞTIĞIM BİR İSTATİSTİK YOK''
NBA dışındaki ilk yılını geçirdiğini ve buradaki basketbola alışmaya çalıştığını kaydeden Deron Williams, burada kendisini çoğu zaman iki kişinin savunduğunu, takıma katkı sağlamak için ise elinden geleni yaptığını vurguladı.

Williams, ''Burada herhangi bir kişisel amacım veya yakalamaya çalıştığım bir istatistik yok. Sadece formda kalmaya, basketbol oynamaya ve iyi zaman geçirmeye çalışıyorum. Takım olarak ise kazanabildiğimiz kadar maç kazanmak, ligde ve Euro Challenge'da şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz. Kaç maçta oynama şansım olur bilmiyorum, ancak burada bulunduğum sürece tek amacım takımın kazanması.'' dedi.

Kendi durumunun herkesinkinden farklı olduğunu ve lokavt sona erince NBA'e döneceğini yineleyen Williams, bu nedenle bir şey kanıtlamaya çalışmadığını, sadece takımın bir parçası olmaya, maç kazanmaya ve takım arkadaşlarına yardımcı olmaya gayret ettiğini dile getirdi.
        
TAKIMIN RESMİ DİLİ SANKİ İNGİLİZCE
Takımda hemen hemen herkesin İngilizce konuşabildiğini, takımın resmi dilinin İngilizce olduğunu söyleyebileceğini belirten Amerikalı basketbolcu, Ergin Ataman'ın da genelde İngilizce konuştuğunu, sadece Türk basketbolculardan birine ''sesini duyurmak istediğinde'' Türkçe'yi tercih ettiğini aktardı.

Ataman'ın böyle durumlarda ''Türk moduna'' geçtiğini anlatan Deron Williams, hocanın ne dediğini anlamadığını, ancak kendisine bağırmadığı sürece anlamasına da gerek olmadığını ifade etti.

Williams, birçok seviyede hocalık yapan Ataman ile arasının çok iyi olduğunu, eğlenceli ve iyi bir kişiliği bulunduğunu bildirdi.
        
SIRT ÇANTASINDAKİ RENKLER SARI-KIRMIZI OLUNCA...
Türkiye'de rekabetin çok büyük olduğuna işaret eden Deron Williams, ''Eğer Avrupa futbolunu biliyorsanız, rekabetin ne kadar ciddiye alındığından haberdarsınızdır. Burada basketbolda da aynı durum söz konusu'' diyerek, sırt çantasının renkleri yüzünden neredeyse başının belaya girecek olmasını da örnek gösterdi. Çantasında sarı ve kırmızı renklerin bulunduğunu, sonradan bunun ezeli rakipleri Galatasaray'a ait renkler olduğunu öğrendiğini, birçok kişinin kendisini yanlış renkte çanta kullandığı yönünde uyardığını da bildirdi.

Diğer ezeli rakiplerinin Fenerbahçe olduğunu öğrendiğini de vurgulayan Williams, sarı-lacivertli takımla birkaç hafta içinde karşı karşıya geleceklerini hatırlattı.

Deron Williams, kendisine, taraftarların bu tip maçlarda çok gergin olduğunun söylendiğini, eğer burada olması halinde Galatasaray ile aralık ayında yapılacak maça kadar sırt çantasını değiştirmek zorunda kalacağını da sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...