Durant ve LeBron'dan Kyrie Irving'e destek

New York'taki aşı kuralları sebebiyle Brooklyn Nets'in iç saha maçlarında oynamayan Kyrie Irving'e, takım arkadaşı Kevin Durant ve Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James destek çıktı.

NTV Spor 14.03.2022 - 14:05
Son Güncelleme: 14.03.2022 - 14:26

Covid-19 aşısı olmadığı için Brooklyn Nets'in bu sezon oynadığı birçok maçta sahaya çıkamayan, geçtiğimiz aylarda eyaletlerin değiştirdiği kurallarla birlikte forma giymeye başlayan Kyrie Irving, takımının iç sahadaki maçlarında hâlâ sahaya çıkamıyor.

New York'taki aşı kurallarının değişmesine rağmen özel sektörde devam eden aşı zorunluluğu sebebiyle yıldız oyuncu, Brooklyn Nets'in iç saha maçlarında süre alamıyor. 

Kyrie Irving'in takım arkadaşı Kevin Durant ve Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James, konuya ilişkin eleştirilerde bulundu.

Irving'in maçlara seyirci olarak katılabilmesine rağmen sahaya çıkamamasını eleştiren Durant, "Taraftarların artık kapalı mekanlara girmesi için aşı kartlarını göstermesine gerek yok. Ancak takımlar hâlâ oyuncuların aşılanmasını zorunlu tutuyor. Irving aşı olmayı reddetti ve aralık ayına kadar takımın dışında tutuldu. New York'taki kurallar sebebiyle iç sahadaki maçlarda oynayamadı ve benzer kurallara sahip eyaletlerdeki maçları da kaçırdı. Pazar günkü maç, bu sezon katıldığı ilk iç saha maçıydı." ifadelerini kullandı.

Durant ayrıca New York Belediye Başkanı Eric Adams'ı bir çözüm bulmaya çağırarak, "Kural çok saçma. Bunu hiç anlamıyorum. Bu binada zaten aşısız insanlar var. " dedi.

LeBron James ise Kevin Durant'in eleştirilerini yineleyerek "Bu kuralın hiçbir mantığı yok." açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...