Ergin Ataman Olimpiakos galibiyetini getiren konuşmayı anlattı

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, THY EuroLeague'in 11. haftasında 82-71 kazandıkları Olimpiakos maçının ikinci yarısında sergiledikleri iyi performansla önemli bir zafer elde ettiklerini söyledi.

NTV Spor 01.12.2022 - 23:11

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Ataman, "Önemli bir zafer elde ettik. Maça iyi başlayamadık. Top kayıplarıyla oyunun kontrolünü rakibe verdik. Topu iyi paylaşamadık. Hücumda sorun yaşadık. Her şeye rağmen ilk yarıda iyi savunma yaptık. Soyunma odasında agresifliği artırmamız gerektiğini konuştuk. İkinci yarıda daha kontrollüydük. Hücumlarımızı yarı saha hücumlarına çevirdik. Set hücumları yaptık. Beaubois, Micic, Clyburn ile sayılar bularak güvenimiz yerine geldi ve üstünlüğü ele geçirdik." değerlendirmesinde bulundu.

Soyunma odasına 8 sayı dezavantajla girmelerine rağmen panik yapmadıklarını dile getiren Ergin Ataman, "Devre arasında kontrolü ele geçirmemiz gerektiğini konuştuk. İkinci yarıda daha iyi hücum yaptık. Simon'un forma emekliliği nedeniyle burada olması da bize moral sağladı. Birlikte önemli başarılara imza attık. M'Baye hasta olduğu için ondan faydalanamadık. Taylor'dan da savunmada iyi katkı aldık ve sonunda iyi bir galibiyet aldık." şeklinde konuştu.

- Bartzokas: "40 dakika boyunca aynı seviyede oynamayı başaramadık"

Olimpiakos Başantrenörü Georgios Bartzokas, bekledikleri gibi zor bir maç olduğunu belirterek "40 dakika boyunca aynı seviyede oynamayı başaramadık. Üç sayılık basketlerle oyunun kontrolünü kaybettik. Maç boyunca iyi savunma yaptık ama hücumdaki pas hatalarıyla geri düştük." ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes'in savunması zor, yetenekli oyunculara sahip olduğunu kaydeden Bartzokas, "Clyburn, Beaubois ve Micic gibi üç yetenekli oyuncunun kritik basketlerine engel olamadık. Savunmamız iyiydi ama böyle yetenekli oyuncular zor sayılar bulunca kazanmak kolay olmuyor. Anadolu Efes'i tebrik ederim. Güzel bir maç çıkardılar. Hızlı bir şekilde toparlanıp önümüzdeki maçlara hazırlanacağız. Bir maçın 30 dakika değil, 40 dakika olduğunu unutmamamız gerek." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...