Fenerbahçe'den Obradovic açıklaması

Fenerbahçe'de Başantrenör Zeljko Obradovic ile görüşmelerde sona gelindi. Başkan Ali Koç, Obradovic'e son teklifini iletti. Deneyimli çalıştırıcı kararını vermek üzere ailesiyle görüşmek için ülkesi Sırbistan'a gitti.

NTV Spor 19.06.2020 - 14:50 | Son Güncelleme: 19.06.2020 - 15:01

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, İstanbul'dan ayrıldı.

Corona virüs salgını nedeniyle 27 Mart’ta ülkesine giden, seyahat yasaklarının esnemesi dolayısıyla 15 Haziran'da tarifeli seferle Belgrad'dan İstanbul Havalimanı'na dönen Sırp çalıştırıcı, 4 gün Türkiye'de kaldı.

Belgrad'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen Obradovic'i Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç uğurladı.

İşlemlerini yaptıran Obradovic, pasaport kontrolünün ardından tarifeli uçakla Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gidecek uçağa geçti.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA
Fenerbahçe Kulübü, Başkan Ali Koç, Başkan Vekili Semih Özsoy ve Obradovic'in yeni sezon planlamalarına dair görüşmelerinin tamamlandığını açıkladı:

"Fenerbahçe Beko Basketbol Takımımızın değerli koçu Zeljko Obradovic ile Başkanımız Ali Koç ve Başkanvekilimiz Semih Özsoy'un yeni sezon planlamalarına dair görüşmeleri tamamlanmıştır.
 
Değerli koçumuz Obradovic bugün itibariyle İstanbul'dan ayrılmış olup, Kulübümüze yeni sezon ile alakalı geri dönüşünü ailesi ile görüştükten sonra önümüzdeki hafta başında yapacaktır.
 
Bu doğrultuda da camiamıza ve kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir."

Yeni sezonla ilgili takım bütçesi ve yıllık ücret konuları masaya yatırılırken, görüşmelerin olumlu geçtiği öğrenildi.

Deneyimli çalıştırıcının kulüpteki sözleşmesi bu ay sonunda sona erecek. Fenerbahçe, Obradovic yönetiminde 1 Euroleague şampiyonluğunun yanı sıra 4 lig şampiyonluğu kazandı.

Sayfa Yükleniyor...