İbrahim Kutluay: "Final-four neden olmasın?"

Darüşşafaka Doğuş yöneticisi İbrahim Kutluay oldukça zor bir sezon geçirdiklerini söyledi. Play-off şansını da değerlendiren İbrahim Kutluay, Real Madrid karşısında sürpriz yapabileceklerini vurguladı.

NTV Spor 07.04.2017 - 23:38
Son Güncelleme: 07.04.2017 - 23:42

Euroleague'in yeni formatında zor bir sezon geçirdiklerini söyleyen İbrahim Kutluay, "Hiçbir maç kolay olmadı. Kolay kazandığımız görünen maçlar bile kolay geçmedi. Kaybettiğimiz çok şanslar var ki; belki de çok daha öncelerden gruptan çıkmayı garantileyecekken kendi elimizdeki maçları verdik." dedi.

"Genele baktığımızda, beni en çok mutlu eden her maçı son topa kadar oynamasını bilen bir takıma sahibiz." ifadelerini kullanan Kutluay, "Bir takım yaratmak kolay değildir. Özellikle ilk sezonda yepyeni oyuncularla bu kadar zor bir Euroleague sezonunda maçlar oynanırken her maç performansını artıran, hiçbir maçtan kopmayan, yüreğini koyan bir takıma sahibiz. Buraya bizi izlemeye gelen ve televizyon başında izleyen sporseverlerin göz zevkine önem veren bir takımız. Hepsini bir arada yapmanın zorluğu var ve David Platt'ın hakkını vermek lazım." diye konuştu.

Sözlerinin sonlarına doğru final-four'a kalabileceklerini vurgulayan İbrahim Kutluay, "Oyuncular, her maçta aynı mücadeleyi arzuyu gösterdiler. Şu anda hedefimizi gerçekleştirdik. Play-off'ta her şey olabilir. İlk 4 neden olmasın. Real Madrid'i kendi sahamızda yendik, orada da yenecek gücümüz var. Bazen sürpriz olmak daha büyük avantajdır. Hiçbir şey bitmedi ve daha ileri gideceğiz." sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

Sayfa Yükleniyor...