Fenerbahçe Beko: Zeljko Obradovic'in ardından Gigi Datome ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe, erkek basketbol takımının yıldız isimlerinden Gigi Datome ile yolların ayrıldığını açıkladı.

NTV Spor 30.06.2020 - 11:40

Fenerbahçe Beko'da başantrenör Zeljko Obradovic'ten sonra bir ayrılık daha gerçekleşti. Sarı Lacivertliler, İtalyan yıldız Gigi Datome ile yolların karşılıklı anlaşılarak ayrıldığını açıkladı.

Fenerbahçe'den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: 

"2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.

Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.

Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz."

Sayfa Yükleniyor...