NBA'de neler oluyor? Kevin Durant yarışına Boston Celtics de katıldı

Kevin Durant'in gelecek sezon hangi takım olacağı NBA dünyasının en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Yıldız oyuncu için devreye giren son takım Boston Celtics oldu.

NTV Spor 25.07.2022 - 13:31

Brooklyn Nets yıldızı Kevin Durant'ın takas talebi dördüncü haftaya yaklaşırken yeni bir iddia ortaya atıldı. ESPN'e göre, Boston Celtics yıldız oyuncu için yarışa dahil oldu.

Durant'i takip eden takımlar arasında Miami Heat, Phoenix Suns ve Toronto Raptors yer alıyor.

Haberde hiçbir takımın ligin en yetenekli oyuncularından birini takas edebilmek için Nets'in memnun edecek bir teklif sunmadığı belirtildi.

Celtics, All-NBA forveti Jayson Tatum’u görüşmelerin dışında tutuyor. Ancak Boston, Durant için Jaylen Brown, üç korumasız draft hakkı (2025, 2027 ve 2029) ve iki değişmeli draft hakkı (2024 ve 2026) içerebilecek bir paket oluşturabilir. 25 yaşındaki Brown’ın mevcut sözleşmesinde iki yıl ve toplam 56 milyon dolar kaldı.

12 kez All-Star ve iki kez NBA Finalleri MVP'si olan Durant, 30 Haziran'da takas talebinde bulundu ve bu isteğinden vazgeçmedi. 33 yaşındaki Durant'in 4 yıllık ve 198 milyon dolarlık kontratı kaldı.

Sayfa Yükleniyor...