Obradovic kalacak mı? Teknik direktör kim olacak?

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Beko koçu Obradovic'in takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili konuyu FB TV'de katıldığı canlı yayında değerlendirdi.

NTV Spor 15.06.2020 - 22:56 | Son Güncelleme: 16.06.2020 - 08:05

26 Mart'ta pandemi nedeniyle İstanbul'dan ayrılan Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic Belgrad'tan döndü.

Alanda gazetecilere herhangi bir açıklama yapmayan Sırp teknik adam Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bir görüşme yapacak. Obradovic'in yeni sezonda kulüpte kalıp kalmayacağı yapılacak görüşmelerin ardından belli olacak.

"2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir?"

> Nihat Özdemir'e mektup: Sorunun yanıtı tüm tartışmaları bitirir

FB TV'de katıldığı programda Obradovic konusuna değinen Ali Koç, "Sayın Obradovic burada kalmak istediği müddetçe kalabilir. Fenerbahçelilerin kalbinde yeri bambaşkadır. Oturup konuşacağız. Ama bir gerçek var ki, basketbol açığı futbol açığının yarısı kadar. 30 milyonlarda olması mümkün değil" dedi.

"Tabii ki her sene mükemmel bir performans sergileyeceksiniz diye bir şey yok" diyen Ali Koç, "Hocamız, geldiğinden beri en iyi kadroyu kurduğumuzu söyledi. Ne yazık ki sahadaki sonuçlar bizim lehimize olmadı. akımımızın da, hocamızın da kredisi var. İnşallah orta yolu buluruz" ifadelerini kullandı.

FUTBOLDA HOCA KİM OLACAK?

Futbol takımının da transfer hamlelerinden bahseden Ali Koç, "İçiniz rahat olsun. Bu seneki planlamamız farklı. İki üç tane direkt kadroda oynayabilecek isimlere odaklanıyoruz. Geldiğimiz noktada aklımıza yatan hoca profili, ne yazık ki sezon sonunda gelebiliyor" dedi. 

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın oynayacakları Trabzonspor maçının kendileri açısından önemine de değinen Koç, şöyle devam etti:

"Çok zor bir kulüple maçımız var. Bu maçın bu tarihte olmasının nedenini anlamıyorum. Biz normalde Galatasaray-Trabzonspor derbisinden sonra bu maçı yapacaktık. Yarı finali değiştirdiler ama final tarihi belli değil. Kaptanın da oyuncuların da dediği gibi varımızı yoğumuzu sahada gösterip Türkiye Kupası'nda finale kalacağımıza inanıyorum. Hala üç kupanın ikisini alma ihtimalimiz var. Şimdiden yaptığımız planlama, el sıkıştığımız ve sıkışmak üzere olduğumuz oyuncular ve kafamızdaki hoca gelecek için çok daha hayırlı olacak. 2020-2021'in planlaması 3 aşağı 5 yukarı tamamlanmış olacak. Transfer eylül sonuna kadar devam edecek. Pandemiden dolayı ciddi fırsatlar da çıkacak. Yarın akşam tur atlayacağımıza inanıyorum."

Sayfa Yükleniyor...