Ali Koç: Obradovic, Fenerbahçe'nin efsanesidir

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, video konferans yoluyla yapılan Yüksek Divan Kurulu toplantısında açıklamalar yaptı, basketbol takımının başantrenörü Zeljko Obradovic için de "Burası onun evi. Kendisiyle ilerleyen günlerde oturup istişare edeceğiz" dedi.

NTV Spor 15.05.2020 - 16:51

Yüksek Divan Kurulu'nda açıklamalar yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basketbol takımının başantrenörü Zeljko Obradovic hakkında konuştu. 

"Zeljko Obradovic, Fenerbahçe'nin yaşayan efsanelerinden biridir" diyen Ali Koç şöyle konuştu,

"Geçtiğimiz sezon belki de en kolay Final Four'lardan biri olacak dedik. Ama eşi benzeri olmayan talihsiz sakatlıklar nedeniyle sezonu hiç arzu etmediğimiz, hiç de beklemediğimiz şekilde tamamladık

Muhteşem başlayan sezon, çok kötü şekilde bitti. Yeni sezon için hocamızın istekleri doğrultusunda transfer çalışmaları yaptık. Hatta hocamızın söylemine göre Fenerbahçe'de bulunduğu sezonlar içerisinde en iyi kadroyu kurduk. Ama önceki sezonların aksine sezon başlangıcımız kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde başladı. Bilhassa son saniyelerde aldığımız galibiyetler vs...

"Beklentilerimizin tam tersi oldu sezon başlangıcımız ama buna rağmen haftalar içinde biraz toparlanmaya başladık. Türkiye Kupası'nı aldık, EuroLeague'de Play-Off potasına girdik. Tam toparlanıyor derken ertelemeler geldi, iptaller geldi

"Belki de biz bu sezon devam edebilseydi takvimler, kimsenin beklemediği şekilde noktalayabilirdik. Tarihe geçecek bir geri dönüş yapabilirdik. Belki de bu kadar kötü başlangıcın sonu çok farklı olabilirdi.

"HOCAMIZ FENERBAHÇE'NİN EFSANESİDİR"
Obradovic'e kendisinin kulüpte sonsuz kredisi olduğunu söylediğini kaydeden Ali Koç, "Kendisine de aktardığım gibi bize yaşattığı eşsiz zaferler doğrultusunda bizlerde ve camiada sonsuz kredisi olduğu yönündeydi. Hocamız Fenerbahçe'nin efsanesidir ve burada kalmak istediği sürece burası onun evidir. Bu düşüncelerde değişim olmamıştır ve bunlar da kendisine iletilmiştir" diye konuştu. 

Sezon içinde birkaç kere kontrat uzatma niyetlerini Sırp çalıştırıcıya ilettiklerini kaydeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Kendisi sezon sonunda gidişata göre değerlendirme yapmanın daha doğru olduğunu belirtti. EuroLeague'den ne karar çıkacağını bilmiyorum ama yaz aylarında oynanabileceğini tahmin etmiyorum. Kendisine de aktardığım gibi bize yaşattığı eşsiz zaferler doğrultusunda bizlerde ve camiada sonsuz kredisi olduğu yönündeydi. Hocamız Fenerbahçe'nin efsanesidir ve burada kalmak istediği sürece burası onun evidir. Bu düşüncelerde değişim olmamıştır ve bunlar da kendisine iletilmiştir" dedi. 

Ali Koç yeni sözleşme konusunda masaya oturacaklarını da dile getirdi ve "Kendisiyle ilerleyen günlerde oturup istişare edeceğiz ve belirttiğim gibi kalmak istediği sürece burası onun evidir" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...