ÖZEL | Ergin Ataman'dan Vasilije Micic açıklaması

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, Sırbistan'ın kadrosunda yer almayan Vasilije Micic'le ilgili, "Burada milli duygularla alınmış bir karar yok. Anadolu Efes olarak aldığımız bir karar var. ‘Ergin Ataman izin vermedi’ diye çıkan haberler Sırp basınının provakasyonudur." dedi.

NTV Spor 13.11.2022 - 13:18
Son Güncelleme: 13.11.2022 - 13:36

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Tur I Grubu'ndaki 4. maçında yarın deplasmanda Sırbistan ile karşılaşacak A Milli Takım'da başantrenör Ergin Ataman NTV'ye konuştu.

🏀 BASKETBOL HABERLERİ

Sırbistan'ın kadrosunda yer alan Vasilije Micic'le ilgili Ergin Ataman şunları söyledi, "Kulüp olarak başından beri Micic’in milli takımda oynamasına karşıydık. Fakat daha sonra Sırbistan Milli Takımı'nın baskısı sonrası Micic’in oynama isteği olunca kulüp olarak izin vermedik. Perşembe günü Barcelona ile yapacağımız çok önemli maç öncesi özellikle Larkin’in yokluğunda tam kadro çalışmak istedik. Tıpkı Barcelona’nın bir diğer Sırp oyuncu Kalinic’i göndermemesi gibi. Burada milli duygularla alınmış bir karar yok. Anadolu Efes olarak aldığımız bir karar var. ‘Ergin Ataman izin vermedi’ diye çıkan haberler Sırp basınının provakasyonudur."

Sayfa Yükleniyor...