Pablo Laso: Sır değil, oynayamayacağını söyleyebilirim

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso, Anadolu Efes ile oynayacakları final öncesi ortak basın toplantısında konuştu. Laso, "Anadolu Efes gibi bir takımı yenebilmek için bazı şeyleri doğru yapmanız gerekiyor" dedi.

NTV Spor 20.05.2022 - 13:38 | Son Güncelleme: 20.05.2022 - 13:53

Anadolu Efes ile Real Madrid arasında oynanacak THY Euroleague'deki dev final öncesi iki taraf da ortak basın toplantısı düzenledi.

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso, hazırlanmak için yeterli zamanları olduğunu belirtirken Anadolu Efes'i yenebilmek için bazı şeyleri doğru yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Laso ayrıca Olimpiakos maçının başında sakatlanan Nigel Williams-Goss ile ilgili de konuştu ve "Bu bir sır değil, finalde oynayamayacak" dedi.

Pablo Laso ne dedi?

"Real Madrid köklü bir takım. Bundan dolayı büyük bir gurur duyuyorum, bu tarihi yazmaktan da... Her geçen gün üstüne koyarak ilerlemeye çalışıyoruz. Herkes kazanmak ister ama daha önemli şey mücadelemizden gurur duyulması."

"Mantalitemizi biraz değiştirmemiz lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak hazır olabilmek için yeterli vaktimiz var. Anadolu Efes gibi bir takımı yenebilmek için bazı şeyleri doğru yapmanız gerekiyor"

"Nigel'ı hemen maç başında kaybetmek çok zor bir durumdu. Oyun planımızı büyük oranda değiştirdiğini söyleyemem. Bu bir sır değil, Nigel'ın oynayamayacağını söyleyebilirim. Herhangi bir oyuncunun sakatlanıyor olması büyük bir talihsizlik. Yapacak bir şey yok. Durumu nasıl yöneteceğimize bakacağız. Yarın bizimle olamayacak."

"Ergin de zorluklar yaşadı biz de... Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor, gönlünüzden geçtiği gibi olmuyor. Maçlar kaybettik ama bu bizi yolumuzdan saptırmadı. Ben geçmişe dönüp bakmam. Geçmiş geçmişte kaldı. Hangi takım sorun yaşamıyor ki? Ama bugün buradayız."

Sayfa Yükleniyor...