Steve Kerr'den tarihi konuşma - "Buraya gelip taziyede bulunmaktan yoruldum, yeter!"

Golden State Warriors'ın koçu Steve Kerr, Dallas Mavericks maçı öncesi basın toplantısında öfkesini dile getirdi. ABD'de 19'u öğrenci 21 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı sonrası Kerr duygusal anlar yaşadı.

NTV Spor 25.05.2022 - 08:37
Son Güncelleme: 25.05.2022 - 10:07

NBA'de Batı Konferansı Final Serisi üçüncü maçında Golden State Warriors, Dallas Mavericks ile karşılaştı. Ancak Warriors koçu Steve Kerr maç öncesi basın toplantısında basketbol konuşmadı.

ABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda 19'u öğrenci 21 kişi hayatını kaybetti. Aynı kasabada yaşayan bir lise öğrencisi olduğu ortaya çıkan saldırgan da polisle girdiği çatışmada öldürüldü.

Steve Kerr basın toplantısında duygusal anlar yaşarken zaman zaman elini masaya vurarak tepkisini gösterdi.

Sosyal adalet savunucusu ve bireysel silahlanma karşıtı olan Steve Kerr, konuşmasını yaptıktan sonra basın toplantısını terk etti.

Steve Kerr ne dedi?

"Basketbolla ilgili herhangi bir sorunun önemi yok... Buraya 400 mil uzaklıkta çocuklar ve bir öğretmen öldürüldü. Son 10 gün içinde Buffalo'da bir süpermarkette siyahi ve yaşlı insanlar katledildi. Güney Kaliforniya'da kiliseye giden Asyalılar öldürüldü..."

"Ne zaman bir şeyler yapacağız? Yoruldum... Buraya gelip oradaki perişan olmuş ailelere taziye dilemekten çok yoruldum!"

"Her hafta yaptığımız şey bu! Bıktım... Bu gece bu maçı oynayacağız. Ancak buradaki herkesin, beni dinleyen herkesin kendi çocuğunu, torununu, annesini, babasını ya da kardeşini düşünmesini istiyorum. Bugün başınıza böyle bir şey gelse ne hissederdiniz?"

"Bununla yaşayamayız. Burada oturup, olanları okuyup 'Bir dakikalık saygı duruşunda bulunalım' diyemeyiz! Dubs'a git, Mavs'e git, maç oyna... Yapacağımız şey bu! Gidip basketbol maçı oynayacağız"

Steve Kerr'in babası da silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Steve Kerr'in babası Malcolm Hooper Kerr, doğup büyüdüğü Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti. Kerr, Ortadoğu ve Arap dünyası konusunda uzman bir profesördü.

Steve Kerr de babası gibi Beyrut'ta dünyaya gelmişti.

Sayfa Yükleniyor...