Trump, NBA coach'larıyla alay etti!

NBA takımlarından Houston Rockets'ın genel menajeri Daryl Morey'in Hong Kong protestolarına destek vermesinin ardından; Çin'den gelen yaptırımlarla ilgili tartışmalara ABD Başkanı Trump da katıldı. Trump, Golden State Warriors Başantrenörü Steve Kerr ile San Antonio Spurs Başantrenörü Gregg Popovich'in olaylarla ilgili verdikleri yanıtlarla dalga geçti ve "Kerr, küçük bir çocuk gibiydi, çok korkmuştu" dedi.

NTV Spor 10.10.2019 - 08:49

Houston Rockets Genel Menajeri Daryl Morey'in Hong Kong'daki protestolar için "Özgürlük için savaş, Hong Kong'un yanında ol" tweet'i sonrası NBA takımıyla anlaşması olan Çin kuruluşları anlaşmalarını iptal etti.

NBA ile Çin arasındaki krize Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump da dahil oldu. Golden State Warriors Başantrenörü Steve Kerr ile San Antonio Spurs Başantrenörü Gregg Popovich, organizasyon ile Çin arasındaki olaylarla ilgili fazla açıklama yapmak istemezlerken; Kerr, olayla ilgili daha geniş bilgi sahibi olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Popovich ise olayın komplike olduğunu belirtti ve NBA Başkanı Adam Silver'ın konunun hakimi olduğunu belirtti.

Trump ise Kerr ve Popovich'in bu açıklamalarını eleştirerek "Kerr, küçük bir çocuk gibi konuştu. Kerr, bunları söylerken titriyordu. Soruyu yanıtlayamadı. ABD hakkında çok kötü konuştu. Popovich'i de izledim; aynı şeyleri söyledi. Gerçeği söylemek gerekirse korkmuştu ve iyi görünmüyordu" sözleriyle iki çalıştırıcıyla alay etti. 

İki ismin de ABD hakkında konuşurken kötü konuşabildiklerini vurgulayan Trump, "Ancak konu Çin olunca bir şey söylemek istemiyorlar. Bana göre bu çok üzücüydü" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...