FENERBAHÇE HABERLERİ | Aziz Yıldırım'dan Obradovic vaadi: "Yarın getiririm"

Eski Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, basketbol şubesinin yönetimini eleştirilerdi. Yıldırım düzenlediği basın toplantısında Zeljko Obradovic vaadine bulundu.

NTV Spor 24.06.2021 - 12:58 | Son Güncelleme: 24.06.2021 - 17:39

Aziz Yıldırım, basketbol şubesinin yönetimiyle ilgili Ali Koç'u sert sözlerle eleştirdi. Anonim Şirketi'nin faaliyete geçirilmesi halinde basketbol branşı idaresine talip olduğunu ilan eden Yıldırım, "Yarın Obradovic'i getiririm" dedi.

"Bir marka yarattık, Fenerbahçe basketbolu... Obradovic'le dost ilişkimiz vardı. Obradovic gibi bir hocayı o dönem bulmak hem zor, hem de kaybettikten sonra onun yerini doldurmak zor. Marka olan Fenerbahçe basketbolunun bu hallere düşmesine çok üzülüyorum. Basketbol takımı. Sayın Ali Koç, basketbol takımını A.Ş haline getiriyorum de. Ben de o A.Ş'yi almaya talibim. Yarın da Obradovic'i getiriyorum. Yalnız A.Ş. haline getireceksin. Obradovic'i getireceğim. Her sene de Final Four oynayacağız. Obradovic'i özel uçakla getiririm. 30-35 milyon euro bütçe neyse ben karşılayacağım hepsini.

Obradovic benim dostum. Akşamları gelir konuşurduk. Beş dakika basket, sonra 5-6 saat hayat hikayesi. O anlatırdı biz anlatırdık. Ali Yıldırım, ona takılırdı: 'Sen zone yapmayı bilmiyorsun, Mahmut abiden öğren' derdi. Gülerdik, eğlenirdik. Baskonia'ya gittik 35 sayı farkla yenildik. O zamanları Ozan (Balaban) anlatsın."

Sayfa Yükleniyor...