"Bu galibiyet yolumuzu açtı"

Pınar Karşıyaka antrenörü Hakan Demir, FIBA Erkekler Eurochallenge Kupası (J) Grubu'nda KK Krka Novo Mesto'yu yenerek çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

NTV Spor 25.01.2011 - 23:56

Basketbolda, FIBA Erkekler Eurochallenge Kupası (J) Grubu'nda Slovenya'dan KK Krka Novo Mesto'yu 94-74 yenen Pınar Karşıyaka'nın Başantrenörü Hakan Demir, ''Yolumuzu açan bir galibiyet aldık'' dedi.

Demir, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, EuroChallenge Kupası'nın ikinci turunda Belçika deplasmanında aldıkları galibiyetin ardından İzmir'de de Slovenya'dan KK Krka Novo Mesto'yu yendiklerini, böylelikle deplasmanda aldıkları sonucun daha da anlamlı hale geldiğini söyledi.

Hem hücumda hem de savunmada çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını kaydeden Demir, ''Galibiyetin yanında rakibimiz karşısında önemli bir sayı avantajı da elde ettik. Bu turdan da çıkacağız. Takıma, taraftarlarımıza ve yönetimimizle teşekkür ediyorum, iyi bir sonuç aldık. Pınar Karşıyaka tarihinde önemli bir galibiyet aldık. Bu sonuç, yolumuzu açan bir galibiyet oldu. Bu galibiyet, bizi hedeflerimize ulaştıracak'' diye konuştu.

Pınar Karşıyakalı Birkan Batuk da yaptığı açıklamada, aldıkları galibiyetin çeyrek finale yükselme yolunda önemli olduğunu, sayı avantajını da yakaladıklarını belirterek, ''Taraftarlarla bir bütün olduğumuzda önemli sonuçlar alabileceğimizi bir kez daha gösterdik. Tarihimizdeki en önemli sonuçlarından bir tanesini aldık. Final four'a kadar gitmek istiyoruz'' ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...