"İnancımızla hedefimize ulaştık"

Türkiye Basketbol 2. Ligi play-off finalinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 83-65 yenerek şampiyon olan Darüşşafaka Doğuş'un başantrenörü Orhun Ene, inançları sayesinde sezon başında hedefledikleri şampiyonluğa ulaştıklarını söyledi.

NTV Spor 06.06.2014 - 21:51

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan ve Beko Basketbol Ligi'ne çıkmayı garantileyen iki takımın final maçının ardından açıklamalarda bulunan Ene, zorlu bir sezon geçirdiklerini anlatarak, "Sezon başında çok sıkıntılı zamanlarımız oldu. Sezon içinde performansımızı tam anlamıyla ortaya koyamadık ama buna inanarak çalıştık. Sezon sonunda hem sahadaki basketbolumuz hem de inancımızla hedefimize ulaştık. Takımdaki arkadaşları tebrik ediyorum" diye konuştu.

İkinci Ligde mücadele etmenin zorluğuna değinen deneyimli başantrenör, "İkinci ligde basketbol oynamak hiç de kolay değil. Herkes bu ligin kolay olduğunu düşünse de farklı dinamikleri olan bir lig. Burayı bilmeyen bizler çok zorlandık. İyi bir aile olmamız, başarıyı getirdi" ifadelerini kullandı.

"GELECEK SEZON İYİ BİR TAKIM KURACAĞIZ"
Orhun Ene, gelecek sezon için planlanan yapılanmaları hakkında da bilgi vererek, "Gelecek sezon iyi bir takım kuracağız ama astronomik ücretlerle olmayacak. Tabii ki sportif başarıyı sonuna kadar kovalayacağız ama kulüp organizasyonuyla, Türk sporuna getireceği yeni bakışla, rakiplerimize karşı saygıyla, taraftarımızın özellikleriyle örnek olacağı bir kulüp olmak bizim için sportif başarı kadar önemli. Sosyal sorumluluk projeleriyle basketbolu yurt dışında özendiğimiz seviyelere getireceğiz" dedi.

YAVUZ: BU MAÇIN GALİBİ İKİ TAKIM
Play-off'a 7. sıradan girerek büyük bir sürprize imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un başantrenörü Hakan Yavuz ise, Beko Basketbol Ligi'ne yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Darüşşafaka Doğuş'un şampiyonluğu hak ettiğini aktaran Yavuz, "Bu maçın galibi iki takım. Burayı hak ettik. DAÇKA, kadro kalitesi olarak bizden iyiydi. Biz de lige çıkmış olmanın verdiği rahatlık vardı. Güzel bir maç oynandı. Sezon içinde bir tek DAÇKA'yı yenememiştik, onlar da şampiyonluğu hak ettiler" şeklinde görüş belirtti.

Takımının performansını da değerlendiren deneyimli başantrenör, "Son yılların en büyük sürprizi olarak nitelendirebilirim. Devamlı play-off'larda olan bir koç olarak, son yıllarda böyle bir sürpriz olmamıştı. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sayfa Yükleniyor...