İşte azmin zaferi

Beşiktaş'ın basketbol takımında oynarken geçirdiği sakatlık sonucu sporu bırakmak zorunda kalan Cem Gezinci, çok sevdiği basketbola tekerlekliş sandalye ile geri döndü.

NTV Spor 08.02.2011 - 11:29
Beşiktaş'ın basketbol takımında oynarken geçirdiği sakatlık sonucu sporu bırakmak zorunda kalan Cem Gezinci (26), çok sevdiği bu spora tekerlekli sandalye ile geri döndü.
        
Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nda forma giyen Gezinci, başarıları sonucu A milli takıma seçilerek, uluslararası şampiyonalarda Türkiye'yi başarıyla temsil ediyor.
        
Milli sporcu Cem Gezinci, kamp çalışmaları için geldiği Adana'da yaptığı açıklamada, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi'nden mezun
olduğunu ve şu anda Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptığınısöyledi.
        
Gezinci, Beşiktaş'ın basketbol takımında forma giyerken 2003 yılında sağ dizindeki çapraz ve iç, dış yan bağlarının koptuğunu ve menüsküs gibi ağır sakatlıklar geçirdiğini belirterek, bunun sonucunda ise çok sevdiği basketbolu bırakmak zorunda kaldığını ifade etti.
        
Yapılan müdahale ve ameliyatlara rağmen sakatlığının tekrarladığını ve spora tamamen veda etmek zorunda kaldığını anlatan Gezinci, ''Sporu bıraktıktan sonra bir süre sıkıntılar yaşadım. 2003 yılından 2006'ya kadar sürekli ameliyatlar geçirdim yataktan kalkamadığım, rehabilitasyonda çok zorlandığım, acı çektiğim günler oldu. Maçlarda arkadaşlarımı izlerken kendime 'ben neden oynayamıyorum, neden şu an yatakta yatıyorum' dediğim günler de oldu. Ama insan hiçbir zaman azminden ödün vermemeli. Sürekli çalışmak zorundayız bu bizim hayat felsefemiz olmalı. Zorluklar karşısında yılmamalıyız.'' şeklinde konuştu.
        
Gezinci, çok sevdiği basketboldan kopmanın üzüntüsü içerisindeyken 2007 yılının şubat ayında tekerlekli sandalye basketbolu ile tanıştığını belirterek, ''Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (İWBF) spor hayatında ağır sakatlıklar geçirmiş ve spor hayatını bitirmek zorunda olan sporculara belirli testler uyguladıktan sonra sakatlık derecesine karar verip, tekerlekli sandalye basketbol sporunu yapmasını izin veriyordu. Bana da dizimdeki sakatlık nedeniyle bu sporu yapma hakkı tanıdılar. 4 yıl geçti şu an istediğim noktaya geldim. Tekerlekli sandalye ile basketbol biraz daha farklı. Ben spora profesyonel bakan bir insanım, bu spora başladığımda kendime hocamla birlikte bazı hedefler koydum. Takım arkadaşlarımla beraber güzel bir bütünlük oluşturduk. Milli takıma kadar yükseldim. Şu anda da A milli takımla ekim ayında İsrail'de yapılacak Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. İsrail'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek iyi bir derece ile dönmek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.
        
''ENGELLERE RAĞMEN YAŞAYABİLİYORSAK NE MUTLU BİZE'
Gezinci, geçirdiği sakatlığının kendisinin yürümesine engel olmadığını belirterek, ''Hayatta her zaman olumsuz şeyler yaşanabiliyor. Fakat bu kötü olaylarla mücadele etmeyip teslim olursak bir şekilde yaşam bizi geriye itiyor. Biz engellere rağmen yaşayabiliyorsak ne mutlu bize'' dedi.
        
A Milli Takım Başantrenörü Mehmet Önüt ise Cem'in başarılı bir sporcu olduğunu ve azminin benzer durumdaki kişilere örnek olması gerektiğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...