Avni Yıldırım'ın 3. rauntta yenildiği Canelo Alvarez kimdir?

Türk boksör Anvi Yıldırım, WBC - WBA Dünya Süper Orta Sıklet unvan maçında şimdiki unvan sahibi Canelo Alvarez ile karşı karşıya geldi. Birçok şampiyonluğu bulunan ve Avni Yıldırım'ı yenmeyi başaran Canelo Alvarez kimdir, nereli, kaç yaşında, şampiyonlukları?

NTV Spor 28.02.2021 - 11:31
Son Güncelleme: 28.02.2021 - 11:43

Canelo Alvarez 18 Temmuz 1990 tarihinde Meksika'da doğdu. 30 yaşındaki ünlü boksör, hafif orta sıklet , orta sıklet , süper orta sıklet ve hafif ağır sıklet klasmanlarında dünya şampiyonlukları kazandı. BoxRec tarafından dünyanın en iyi aktif süper orta sıkleti seçilen Canelo Arvalez'in önemli özelliklerinden biri de rakibin hamlelerini ekarte ettiği sırada yaptığı bitirici karşı vuruşlardır. Meksika'da boks organizatörlüğü yapan bir şirkete sahip olan Canelo Arvalez, bu şirket ile Meksika'daki 40'a yakın boksörü temsil etti.

Tarçın lakaplı Canelo Arvalez'in Profesyonel Kariyeri

Profesyonel kariyeri boyunca 58 maça çıkan Arvalez, 55 kez kazanan taraf oldu. Kazandığı 55 maçın 37'sinde rakipleri nakavt etmeyi başardı. 2 maç berabere sonuçlanırken Meksikalı boksör sadece 1 kez kaybetti. 14 Eylül 2013'te ABD'li Floyd Mayweather Jr. ile ringe çıkan Canelo Arvalez, bu maçta profesyonel kariyerindeki tek yenilgisi aldı. Tarçın lakaplı boksör, 8 Mayıs 2021 tarihin İngiliz boksör Billy Joe Saunders ile orta sıklet unvanını korumak için karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...