"Hızlı Ayaklar" tanıtıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle hazırlanan Türkiye'nin ilk spor temalı çizgi filmi "Hızlı Ayaklar"ın tanıtımı yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, genç yaşlı, kadın erkek, engelli engelsiz demeden hep birlikte büyük bir spor seferberliğine imza atacaklarını belirterek, ‘’Hızlı Ayaklar o manada hem bizleri eğlendirecek hem de eğitecek" dedi.

NTV Spor 23.04.2019 - 21:15

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, bakanlık desteği ile hazırlanan Türkiye’nin ilk spor temalı çizgi filmi “Hızlı Ayaklar”ın tanıtım toplantısına katıldı. Bakan Kasapoğlu'nu bakanlık girişinde çocuklar karşıladı. Etkinliğe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile milli sporcular ve ünlü isimler katıldı.

Bakan Kasapoğlu, bakanlıkta gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşmasına, Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın "Siz dünyanın bütün çocukları geliniz.
Rüyadan ve şarkıdan bir halka. Seyretsem yüzünüzü birer birer. Ve birer birer seyretseniz beni.
Garip saadetler duysak. Bayramlıklar kadar yeni..." dizeleriyle başladı.

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Bakan Kasapoğlu, "Bakanlığımız daha önce hiç bu kadar renkli, güzel olmamıştı" dedi.

Bakan Kasapoğlu, Hızlı Ayaklar çizgi filmine ilişkin, "Bu Ali, Hakan, Zeynep'in hikayesi... Aslında hepimizin hikayesi. İnşallah ülkemizde genç yaşlı, kadın erkek, engelli, engelsiz demeden hep birlikte büyük bir spor seferberliğine imza atacağız. Bu çizgi film o manada hem bizleri eğlendirecek hem de eğitecek. Benim ricam, lütfen hiçbir bölümü kaçırmayın. Hem izleyin hem de arkadaşlarınıza tavsiye edin" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, salonda milli sporcuların da bulunduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Onları gururla izliyoruz, bizi layıkıyla temsil ediyorlar. İnşallah sizler de yarınların şampiyonları olarak ülkemizi temsil edeceksiniz. Buna inanıyoruz. Bunun için de tüm imkanları sizlere sunmanın heyecanı, gayreti içerisindeyiz. Sizin gözlerinizdeki ışık, güler yüz bizim için çok önemli. Sizin kışları bahara çeviren o gülümsemeniz bizler için her şeyin üstünde. O gülümsemeyi artırmak için daha çok çalışacağız."
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise TBMM’nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde ülkenin geleceği çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Selçuk, ilk kez gösterimi yapılan çizgi filmle ilgili "Hızlı Ayaklar çizgi filminin çocuklarımıza sağlayacağı katkıya yürekten inanıyorum. Anlamlı organizasyonu düzenlediği için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde görüş belirtti.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, görevini 23 Nisan dolayısıyla temsili olarak Aytuna Eslem Mert'e bıraktı. Aytuna Eslem de etkinlik kapsamında bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Hızlı Ayaklar'ın ilk gösterimi gerçekleştirildi. Türkiye'nin ilk spor temalı çizgi filminin 1. bölümü, saat 18.00'de MinikaGO kanalında yayımlanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bakanlık yerleşkesine, bazı federasyonlarca mini sahalar kuruldu. "Hızlı Ayaklar" çizgi filminin tanıtımına katılan misafirler, özellikle de çocuklar bu etkinliğe büyük ilgi gösterdiler.

Sayfa Yükleniyor...