Wozniacki: Sharapova'ya wildcard verilmesi yanlış

Dünya sıralamasının eski 1 numarası Wozniacki, 15 aylık cezası 26 Nisan'da sona erecek olan Maria Sharapova'ya 24 Nisan'da başlayacak Stuttgart Turnuvası'nda wildcard verilmesine tepki gösterip "Turnuva başladığında cezalı olan tenisçi o turnuvaya alınmamalı" değerlendirmesini yaptı.

NTV Spor 12.03.2017 - 15:25
2015 Madrid Açık çeyrek finalinde Sharapova, Wozniacki'yi üç sette yenmişti.GETTY

Kadın tenisinde dünya sıralamasının eski 1 numaralarından Caroline Wozniacki, Maria Sharapova'nın gelecek ayki Stuttgart Turnuvası'na wildcard ile katılacak olmasını "saygısızlık" ifadesiyle değerlendirdi.

Sharapova'nın meldonium kullandığı için aldığı 15 aylık ceza 26 Nisan'da sona erecek. Stuttgart'taki turnuva ise 24 Nisan'da başlıyor. Dünya sıralamasına puansız başlayacak olan Sharapova, cezası dolana kadar turnuva alanına bile giremeyecek.

Grand Slam Turnuvaları'nda 5 şampiyponluğu bulunan Maria Sharapova'nın tenise dönecek olmasının kendisini mutluettiğinin altını çizen Wozniacki, "Tenis için, özellikle kadın tenisi için Maris'nın dönüşü harika... Ancak bunun adresinin Stuttgart olması doğru değil. Bir tenisçi, cezalı olduğu sırada başlayan bir turnuvada yer almamalı. Turnuva organizatörlerinin bu kararı WTA ve diğer oyunculara karşı bir saygısızlık. Kuralları istedikleri gibi esnetiyorlar" açıklamasını yaptı.

Herkesin ikinci bir şansı hak ettiğini dile getiren Wozniacki, "Maria geri dönecek ve eski günlerine, eski yerine dönmek için savaşacak. Çok iyi oynayacağına inanıyorum. Ama aynı zamanda bir tenisçi doping cezası aldıysa en aşağıdan başlaması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...