Tanrı'nın Eli yine gündemde... Maradona'nın kızına göre satışa çıkan forma farklı

Tarihin en unutulmaz gollerinden biri olan Maradona'nın İngiltere'ye elle attığı gol yeniden gündemde. Ancak bu kez Arjantinli efsanenin o maçta giydiği forma söz konusu. Forma açık artırmayla satışta ancak Maradona'nın kızı, formanın sahibi İngiliz futbolcu Steve Hodge'un ilk yarıda giydiği formayı satışa çıkardığını iddia etti.

NTV Spor 22.04.2022 - 14:03

"Tanrının Eli" bir kez daha tartışmaların merkezinde. Diego Maradona'nın kızına göre, açık artırmayla satışa çıkarılan forma tarihi golü atarken giydiği forma değil.

1986 Dünya Kupası çeyrek finalinde ingiltere ile arjantin karşılaşmış, Maradona ikinci yarıda attığı gollerle ülkesine maçı 2-1 kazandırmıştı. Unutulmaz müsabakanın ardından Maradona ile Steve Hodge formalarını değiştirmişti.

- Ne söylendi?

Efsanenin kızı "Eski İngiliz futbolcu maçtan sonra babamın ilk yarıda giydiği formayı aldı. Babamsa golleri ikinci yarıda attı. O forma kendisinde değil" dedi.

- Tarihe geçecek

Açıklamalar kafaları karıştırsa da Maradona'nın forması yeni sahibini bekliyor. 5 milyon 200 bin dolarlık ilk teklif yapıldı bile.

Müzayede 4 Mayıs'a kadar sürecek. Bu zamana kadar rekorun kırılması bekleniyor.

Açık artırmayla satılan en pahalı forma ise 5 milyon 600 bin dolar ile efsane beyzbolcu Babe Ruth'un New York Yankees forması.

Sayfa Yükleniyor...