FIFA’nın 2023 sürümüyle gerçekleşecek ilk büyük espor organizasyonu

Türkiye’nin en büyük FIFA Espor turnuvası olan BTC League’de maçlar, 1 Aralık’ta başlıyor.

NTV Spor 29.11.2022 - 17:03

Heyecan veren FIFA Futbol Ligi Be The Champion League (BTC League), 2022 yılının sonuna gelirken bir kez daha gerçekleştiriliyor. Hem de Katar’da düzenlenen Dünya Kupası ile eşzamanlı olarak ve FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle. BtcTurk sponsorluğunda 1 Aralık’ta başlayacak BTC League’de aralarında Fenerbahçe ve Galatasaray espor takımlarının da yer aldığı 8 takım mücadele edecek. Ağustos ayında düzenlenen turnuvayı Galatasaray Espor takımı kazanmıştı.

En başarılı ve profesyonel espor takımlarıyla oyuncularının karşılaşacağı turnuvaya bu kez Fenerbahçe Espor, Galatasaray Espor, Digital Athletics, IF Parla Esports, DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports, Team Demiral ve Fire Flux Esports takımları katılıyor.

İstanbul Maslak ESA Esports Arena’da 1 Aralık’ta start alacak BTC League, üç hafta sürecek. Karşılaşmalar 1-2 Aralık, 7-8 Aralık ve 20-21 Aralık tarihlerinde devam edecek. Turnuva, 25 Aralık’ta düzenlenecek final karşılaşmasıyla sona erecek. Seyirci katılımına açık olan final maçları, dileyenler tarafından ESA Esports Arena’da yerinde izlenebilecek. Katar’da düzenlenen Dünya Kupası heyecanıyla eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek karşılaşmalar, FIFA’nın en yeni versiyonu olan 2023 sürümüyle oynanacak.

Son şampiyon Galatasaray olmuştu

Be The Champion League'in bu yılın Mayıs - Haziran aylarında düzenlenen ilk turnuvasında, A Millî Takım Oyuncusu Merih Demiral’ın espor takımı Team Demiral şampiyonluk kupasını kaldırmıştı. İkinci turnuvadaysa final Galatasaray ve IF Parla Esports arasında oynanmış, Galatasaray Espor Takımı final serisini 3-2 kazanarak kupayı kaldırmıştı.

Hem takımlar hem izleyiciler hediye kazanacak

İlk kez FIFA’23 oyunu üzerinden yapılacak olan üçüncü FIFA espor turnuvasında karşılaşmalara katılan takımlar için katkı payı ve derece ödüllerinin yanı sıra izleyicilere ve takip edenlere yönelik armağanlarla toplam 250 bin TL hediye paylaşılacak. 

Sayfa Yükleniyor...