"170 milyon Euro ödemeye hazırlardı"

Barcelona'nın eski oyuncu gözlemcilerinden Andre Cury, Neymar'ın Katalan ekibine transfer olmadan önce Real Madrid'le anlaşmaya yakın olduğunu söyledi.

NTV Spor 19.10.2022 - 18:29
Reuters

Neymar'ın, 2013 yılında Santos'tan Barcelona'ya transferinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı suçlamalarıyla ilgili yargılandığı dava önceki gün Barselona'da görülmeye başlandı.

Paris Saint Germain'in yıldızı Neymar ve Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in de dinlendiği davada Barcelona'nın eski oyuncu gözlemcilerinden Andre Cury de ifade veren isimler arasındaydı.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

İspanyol Marca gazetesindeki haberde, Cury'nin mahkemede verdiği ifadelere yer verilirken Cury'nin, Barcelona ve Real Madrid'in yanı sıra Manchester City ve Bayern Münih'in de o dönem, Brezilyalı yıldızı kadrosuna katmak istediği kaydedildi.

Cury verdiği ifadede, "Santos ile Neymar için anlaşmaya vardık ve imzaya yakındık. Birkaç gün sonra Real Madrid devreye girince anlaşmadan çekildiler ve daha fazla para istediler. Barcelona ise bu parayı vermeyi reddetti. Real Madrid'e gitmeye yakındı ama anlaşma iptal oldu. Real Madrid, 170 milyon Euro ödemeye hazırdı." dedi.

Sayfa Yükleniyor...