"Acil çözüm bekleyen 6 önemli konuyu hiç vakit kaybetmeden hayata geçirdik"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'de 2022-2023 sezonu için yapılacak kura çekimi öncesinde bir konuşma yaptı ve projelerden bahsetti.

NTV Spor 04.07.2022 - 19:16

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig 2022-2023 sezonu kura çekimi öncesinde yeni yönetim olarak yapacakları projelerden bahsetti.

Büyükekşi, "18 gündür iş başındayız. Kısa zamanda çok önemli adımlar attık. Acil çözüm bekleyen 6 önemli konuyu hiç vakit kaybetmeden hayata geçirdik. Yabancı uygulamasını 1 yıl aynı şekilde devam ettirme kararı aldık. 21 yaş altı 3 tane 10 sefer milli olmuş oyuncuyu Süper Lig kulüpleri takımına katabilecek. Kulüp harcama limitlerine yeni düzenleme getirdik. Kangren haline gelmiş yayın ihalesini çok kısa sürede bitirdik" dedi.

"SSK ve vergi borçlarından muafiyeti uzattık" diyen Büyükekşi, "Rezerv Lig'i getirdik. Deplasman seyircisi yasağını kaldırdık. Misafir takım seyircisini yüzde 10'dan 30'a kadar çıkardık" diye konuştu.

"Dijitalleşmeyle ilgili önemli çalışmalarımız var" ifadelerini kullanan Büyükekşi, "Yıllardır ihtiyaç olan ve acil olan konularda önemli adımlar atacağız. Süper Lig'e değer katacak yeni projeler için adımlar atıyoruz. Süper Lig'in dünyada bilinirliğini artırmak için birçok çalışma yapıyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...