Ahmet Nur Çebi'den hakem açıklaması: Federasyonun verdiği kararın yanlış olduğunu söylemek doğru değil

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, federasyonun 13 hakemle ilgili verdiği kararı değerlendirirken alınan karara saygı duyduğunu ifade etti.

NTV Spor 12.03.2022 - 11:48
Son Güncelleme: 12.03.2022 - 12:07

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi gündemdeki hakem kararlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çebi, federasyonun 13 hakemi görev dışı bırakmasıyla ilgili yaptığı açıklamada TFF'nin aldığı karara saygı duyduğunu ve sonuçları beklediğini söyledi.

"Federasyonun aldığı karara saygı duyuyorum"

"Şunu ifade etmek istiyorum. Bu sezon bir önceki sezondan çok daha fazla hakem hatalarından dert yanan kulüplerimiz var. İlginç olan şu; neredeyse tamamı diyebiliriz. Bu sezon hakemlerle ilgili ya çıktık konuştuk, ya başvuruda bulunduk. 20 takımın tamamı birden hakemlerle ve yönetim şekillerinden zarar gördüklerini ifade ettiler. Durum böyleyken federasyonun bu durumdan etkilendiğini ve çözmek için yola çıktığını gördüm. Ama anladığım kadarıyla yaptıkları çalışmadan çözüm bulamadıklarını ve en son böyle bir çözüm bulduklarını görüyoruz. Federasyonun verdiği karara saygı duyup sonuçlarını bekleyip görmek lazım. Bunun sonucunu birkaç ay içinde göreceğiz. Federasyonun vermiş olduğu kararın yanlış olduğunu söylemek kulüpler için doğru değil. Bunu yanlış olarak ifade eden kulüp başkanları olmuştur. Ben buna katılmıyorum. Henüz sonuçları görmeden erken olduğunu düşünüyorum, yorumda bulunmayı doğru bulmuyorum."

"Alınan kararla ilgili herhangi bir görüş alışverişimiz olmamıştır"

"Benim bu konuda sürekli vermiş olduğum beyanatlar var. Bu sorunların çözülmesi gerektiğini, genç hakemlerin yolunun açılması gerektiğini, taze kan değişikliğinin iyi olacağını söylemiştim. Bizim görevimiz sadece bir şeylerin düzelmesini talep etmektir. Kararı federasyon verir. Onların vermiş olduğu karara da saygı duyuyorum. Neden böyle bir algı oluştu bilmiyorum. Benim daha genç hakemlere görev verilmesi yönündeki talebim böyle bir algı yaratmış olabilir. Biz Beşiktaş olarak alınan bu kararlarla ilgili herhangi bir görüş alışverişimiz olmamıştır. Bunu belirtmek istiyorum."

Sayfa Yükleniyor...