BEŞİKTAŞ HABERLERİ | Ahmet Nur Çebi, Nihat Özdemir'den başarısız hakemler için 'ceza' talep etti

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, hakem kararları için TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü.

NTV Spor 29.12.2021 - 15:50 | Son Güncelleme: 29.12.2021 - 16:42

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü. Riva'daki toplantı sonrası Çebi kameraların karşısına geçti.

- Ahmet Nur Çebi ne söyledi?

Hakem hataları üzerine açıklamalar yapan Başkan Ahmet Nur Çebi, şunları söyledi;

"Hakem hatalarından canı yanan Beşiktaş'ın başkanı olarak buraya defalarca kez geldim. Görevimin, birinci aşamasını bu şekilde yapmaya gayret ettim. Camianın istediği tepkileri vermenin ölçüsünü ayarlamak zorundayım. Ben kulübün bürokrasisini yönetmek zorundayım. Benim bunları yapmadığım şekilde algı yapılmasını doğru bulmuyorum.

Büyük mücadele edildiğini biliyorum. Samimi bir şey ifade etmek istiyorum, sezon sonunu geçtikten hemen sonra veya geçmeden dahi, Türk futbolundaki hakemlik sorununun, şu anki çalışmalarla biteceğini hissediyorum. VAR hakemleriyle, saha hakemlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Ceza kurumu da mükafat kurumu gibi kullanılmalıdır. Eğer bir hakem yanlış yaptıysa, ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben, Beşiktaşım için gerekeni doğru bildiğim yolda yapmaya devam edeceğim.

TFF'nin bakışının çok daha pozitif olduğunu söyleyebilirim. Daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar. Televizyonların karşısına geçerek, elimizi masaya vurarak, bağırarak çağırarak, iyilerin de kötülerin de yandığı bir ortamın bir Beşiktaşlı olarak bana yakışmadığını düşünüyorum."

- Şampiyonluk ve Önder Karaveli için ne söyledi?

"Futbol ve sonuç itibarıyla, önümüzdeki 60 puanın nasıl dağılacağını zaman gösterecek. Sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağımıza ve olacağımıza inanıyorum. Ben böyle inanıyorum, biliyorum herkese garip geliyor.

Futbol ve sonuç itibarıyla, önümüzdeki 60 puanın nasıl dağılacağını zaman gösterecek. Sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağımıza ve olacağımıza inanıyorum. Ben böyle inanıyorum, biliyorum herkese garip geliyor. Ben, şampiyonluk istiyorum. Bunu başaran hocayla çok daha mutlu bir çalışma ortamı olacaktır. Hocanın takım üstündeki etkisi ve onlarla olan yakınlığı, benim için başka bir kriter, gözlem olacaktır. Hocanın şu ana kadar bu konularda başarılı olduğunu görüyorum."

Sayfa Yükleniyor...