Ali Koç'tan yabancı hakem açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertlilerin genç oyuncusu Arda Güler'le ilgili, "Arda Güler, çok ender gelen futbolculardan. Onu nereye koyarsanız başarılı olacaktır." dedi. Ali Koç, yabancı hakem konusuyla ilgiliyse, "Zaman alana kadar geçici bir dönem yabancı hakemi irdeleyelim konusunu ilk biz gündeme getirdik. VAR'da yapacaklar, sahada temkinli federasyon." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 29.11.2022 - 17:54
Son Güncelleme: 29.11.2022 - 18:04

Ali Koç, Adana Yüreğir Belediyesi'nin düzenlediği "Gelecek Sizsiniz" konferansının konuğu oldu.

Koç, sarı-lacivertlilerin genç oyuncusu Arda Güler, şampiyonluk ve yabancı hakem konusu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Arda Güler'den övgüyle bahseden Ali Koç, "Nüfusu yüksek bir ülkenin yetiştirdiği gençler parmakla sayılacak kadar azsa bir şeyi yanlış yapıyoruz ama gerçekten büyük yetenekler var. Onların bir türlü 18-19'dan sonra gelişimi devam ettirilemiyor. Bu da sistemsel sıkıntı. Arda Güler, çok ender gelen futbolculardan. Onu nereye koyarsanız başarılı olacaktır ama daha çok Ardalara ihtiyacımız var." diye konuştu.

🟡🔵 FENERBAHÇE HABERLERİ

Yabancı hakem konusuna da değinen Ali Koç şunları söyledi, "Hakem performansı ortada. Bu içinde bulunduğumuz durum giderildi ama zaman alacak. Zaman alana kadar geçici bir dönem yabancı hakemi irdeleyelim konusunu ilk biz gündeme getirdik. VAR'da yapacaklar, sahada temkinli federasyon. Bütün takımlar şikayetçi."

Türkiye'deki 21 yaş altı liglerin kapatılmasına ilişkin soruyu da yanıtlayan Koç, şöyle konuştu, "Karar kendi içinde bakarsan doğru olabilir çünkü U21'e gelmiş çocuklar artık genç değiller. Bunların yetişkinlerle oynaması isteniyordu. Onun için U21 kapatıldı. Yerine bir şey konmadığı için sonuçta yanlış karar olarak çıktı. Oradaki durum biz kulüplere ikinci, üçüncü liglerde takım alma hakkı verilecekti o da olmadı. Dolayısıyla U19'a kaldık. Kulüplerin istediği üzerine rezerv lig yapıldı. Sonra hazır olmadığımızı anladık. Başka bahara kaldı ama gelecektir. Değişik ülkelerde doğru modeller var. Buraya bir şey uygulamamız lazım."

Teknik direktör Jorge Jesus'un gönderilmemesi gerektiğini vurgulayan bir katılımcının konuşması üzerine Ali Koç, "Jesus'u gönderen yok, giderse kendisi gider." cevabını verdi.

Hazırlık maçlarının Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yapılması talebi üzerine Koç, buna katıldığını, Fenerbahçe'nin her sene Doğu'da 2-3 kente gitmesi gerektiğini anlattı.

Sayfa Yükleniyor...