Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Andrea Pirlo: Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Andrea Pirlo, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremle ilgili, "Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Umarım bu büyük trajediyi atlatabilmek için bir şeyler yapabiliriz." dedi.

NTV Spor 10.02.2023 - 09:40

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük'ün teknik direktörü Andrea Pirlo, İngiliz basınından Daily Mail'e açıklamalarda bulundu.

Yaşanan depremle ilgili İtalyan antrenör, "Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Umarım bu büyük trajediyi atlatabilmek için bir şeyler yapabiliriz." ifadelerini kullandı.

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'le ilgili de konuşan Pirlo, "Volkan Demirel için de çok üzgünüm. Çok zor bir durum olduğunu biliyoruz ancak elimizden geleni yapmak istiyoruz." açıklamasında bulundu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı'yla dün yapılan görüşmenin ardından Hatayspor'un sezon kalan bölümünde oynamayacağını bildirdi.

Büyükekşi açıklamasında, "Bu sezon oynayamayacağını bildirdi. Biz de yarın veya öbür gün yönetim kurulu toplantısı yapacağız. Gaziantep başkanı buraya bugün online bağlandı. Bugün karar veremediler. Pazartesiye kadar süre verdik. Çekilmek isterlerse, iki kulübümüzün bu sezon Süper Lig'de hakları baki kalmak kaydıyla, 17 takımla yolumuza devam etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Takımların çekilmesi halinde puantajda ne tür bir işlem yapılacağı sorulan Büyükekşi, "Bu konuyu konuştuk. Onunla ilgili çalışma yapacağız. İki metot var; ya birinci devre puanlarını da sileceğiz, ikinci devre oynanmamış olacak. Ya da kabul edip ikinci devre maçlarına 3 puan vereceğiz. Ligin kaderine göre karar vereceğiz. Netlik yok. 19 kulüple mücadele ediyoruz. Normalde 4 takım düşecek, 3 takım gelecekti, 18 takımla devam edecektik. İki takımın çekilmesi halinde iki takım düşecek, 3 takım geleceği için önümüzdeki yıl 20 takımla Süper Lig devam edecek. Diğer ligleri de daha sonra değerlendireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...