Antalyaspor'dan tepki: "Nihat Özdemir'e sesleniyorum: Hemen o koltuğunuzu boşaltın"

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu ve Nihat Özdemir'e sitem etti. Yılmaz, açıklamasında "Nihat Özdemir'e sesleniyorum: Hemen o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 25.05.2021 - 17:35 | Son Güncelleme: 25.05.2021 - 21:03

Antalyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fraport TAV Antalyaspor'a seyirci sayısında haksızlık yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'e tepki gösterdi.

Yılmaz, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, TFF Başkanı Özdemir'e yönelik, "Hemen o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin." ifadesini kullandı.

Beşiktaş ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalindeki seyirci sayısının eşit olmadığına dikkati çeken Yılmaz şunları kaydetti:

"Türk futboluna yapılabilecek en büyük kötülük, adaletsizliktir. Kuralların eşit uygulanmadığı bir yerde ise adaletten bahsedilemez.

18 Mayıs 2021 günü Antalyaspor'umuz ile Beşiktaş arasında bir kupa finali oynandı. Maç sahada cereyan etti ve nihayetinde Beşiktaş kupaya ulaştı, biz de Antalyaspor'a ve sportmenliğe yakışan şekilde kendilerini tebrik ettik.

Ancak o gece İzmir'de, adalet ve hakkaniyet, bizzat bunu sağlamakla görevli TFF ve TFF Başkanı tarafından tüm spor kamuoyunun gözleri önünde ayaklar altına alındı.

TFF'nin müsabaka tarihinden bir gün önce resmi internet sitesinden yapmış olduğu; “250'şer kişilik takım kontenjanı” açıklamasına ve yine müsabakanın sorumlu ev sahibinin TFF olmasına rağmen o gece stadyumda herkesin gördüğü üzere binlerce kişi vardı.

Tribünlere baktığınızda ise her “1” Antalyaspor taraftarına karşılık neredeyse “5” Beşiktaş taraftarı yer almıştı ve tüm bu haksızlık TFF Başkanının gözleri önünde cereyan etmişti.

Ben o akşam yaşanan bu haksızlığı kamuoyu önünde dile getirdim. TFF'nin ev sahibi olduğu, inisiyatifin bizzat TFF'nin kendisinde bulunduğu bu müsabakada usulsüz seyirci alımına itiraz ettiğim için şimdi bu şekilde cezalandırıldım.

Bilinmesini isterim ki, Antalyaspor aleyhine yaşatılan böyle bir haksızlık ortadayken, biletleri olmasına rağmen stada alınmayan Antalyaspor taraftarları stadın kapılarında bekletilirken, benden ve yönetimimden protokol koltuklarında rahatça ve umarsızca oturmamız nasıl beklenirdi? Beklenemezdi elbet...

Biz de yaşatılan bu haksızlığa karşı susmadık. Antalyaspor camiasına yapılan bu büyük haksızlığı dile getirdik ve sonuç itibarıyla da yine adaletsizce cezalandırıldık.

Buradan Federasyona ve Başkanı Nihat Özdemir'e sesleniyorum:

Kendi koyduğunuz kurallara en önce bizzat kendiniz uymayacaksanız ve bu olaylar sizin ve milyonların gözleri önünde cereyan ederken sus pus oturacaksanız siz niye varsınız? Neden halen o koltuktasınız?

Ülke futbolunu getirdiğiniz hale bakın! Asıl sorumluluklarınıza odaklanın, kendi görevinizi layıkıyla yapmaya gayret edin ve en önemlisi adaletli olun, adaletli...

Eğer bunu yapma gayreti ve iradesi sizde yoksa o halde bir kere olsun bu ülkeye bir faydanız olsun, hemen o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin.

Antalyaspor camiası mensupları olarak bizler inanırız ki, haksızlık karşısında susan da adaletsizliğin ortağıdır.

Antalyaspor'a 18 Mayıs günü, bizzat TFF tarafından stada alınan taraftar sayıları bakımından haksızlık yapıldı, adaletsiz davranıldı. Biz de Antalyaspor yönetimi olarak bu haksızlığa dikkat çektik, bunu sözlü olarak dile getirdik, bundan dolayı da cezalandırıldık.

Bilinmesini isterim ki ben ve yönetim kurulum kendimizi özel olarak Antalyaspor'un menfaatlerini korumak, genel bakımdan da Türk futbolunun doğru zemine oturması için bulunduğumuz makamların hakkını vermekle yükümlü hisseden kimseleriz.

Siz adaleti sağlayamadığınız için hakkı yenen Anadolu kulüplerinin başkanlarına ceza vereceğinize kuralları tatbik edin ve görevinizi suiistimal etmeden yerine getirin.

Son söz olarak da bilinmesini isteriz ki Antalyaspor olarak biz, hakkı gür sesle dile getirmek adına konuştuk, konuşuyoruz ve de konuşmaya devam edeceğiz. Bu cezaların bizleri yıldırmayacağı gibi bu durum, ancak ve ancak cezalandırılmamızı isteyenlerin seviyesini yansıtacaktır."

MUSTAFA YILMAZ'A 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Antalyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz'a 45 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, başkan Yılmaz'a federasyon mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ile 76 bin 500 lira ceza verildiği kaydedildi.

Akdeniz temsilcisinin ise ayrıca 48 bin lira ceza aldığı belirtildi.

İzmir'de oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçındaki saha olayları ve talimatlara aykırı hareketlerden dolayı Beşiktaş'a toplam 48 bin lira para cezası verildiği aktarıldı.

Sayfa Yükleniyor...