Arda Güler övgüsü: Brezilyalı olsaydı 100 milyon Pound'du

Fenerbahçe, hazırlık maçında İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'yi 2-0 yenerken; Sarı Lacivertliler'in ilk golünü atan Arda Güler'e övgüler geldi. Eski Beşiktaşlı Bernard Mensah'ın yorumu ise dikkat çekti.

NTV Spor 11.07.2022 - 17:45
Fenerbahçe'nin Hull City'yi 2-0 yendiği maçta açılış golünü serbest vuruştan Arda Güler attı. 

Fenerbahçe'nin Hull City'yi 2-0 yendiği maçta Arda Güler, 87. dakikada serbest vuruştan kaydettiği golle takımını 1-0 öne geçirdi. Sakarya'da oynanan maçın ikinci golü ise Serdar Dursun'dan geldi.

Maç sonrası Arda Güler'e övgüler geldi. En dikkat çekeni ise Bernard Mensah'ın ifadesi oldu. Daha önce Beşiktaş forması da giyen Kayserisporlu Bernard Mensah, sosyal medya hesabından Arda Güler'i övdü ve "Eğer Arda Güler Brezilyalı ya da İngiliz olsaydı onu 100 milyon pounda satarlardı" diye yazdı. 

Maçın ardından Hull City'nin sahibi Türk iş insanı Acun Ilıcalı ise Arda Güler'in performansından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ilıcal bir muhabirinin Arda Güler'in golünü hatırlatması üzerine, "Arda Güler bizim geleceğimiz, Türk futbolunun geleceği. Onun attığı her gol bizi mutlu eder. Bugün de gol attığı için çok mutlu oldum" diye konuştu.

Eski Fenerbahçeli Roberto Carlos ise Arda Güler'le ilgili olarak, "Bu şekilde maçtan maça gelişimini sürdürebilir. Eminim, yakın gelecekte mükemmel bir futbol yıldızına dönüşecek" dedi.

Arda Güler'in Alex de Souza ile karşılaştırılması için de Carlos, "Karşılaştırma yapmaktan çok hoşlanmıyorum. Alex sonuçta tarihte pek çok başarıya imza atmış, Fenerbahçe'nin kaptanlığını da yapmış bir isim. Oynadığı tüm kulüpleri göz önünde tutarsak, bu iki ismin farklı karakteristik özelliklere sahip olduğunu görürüz. Arda elinden gelenin en iyisini yapmaya yine devam etmeli. Ayrıca Alex'i de onun başarılarına ulaşabilmek için örnek alabilir. Eminim, bunu çok iyi başaracak."

Sayfa Yükleniyor...