"Ayakkabısı olanla olmayanların maçıydı"

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, 3-0 kaybedilen Kayserispor maçının ardından zor bir süreçten geçtiklerini belirtirken çok genç bir takımla mücadelelerini sürdüklerini söyledi.

NTV Spor 14.05.2022 - 22:35

Spor Toto Süper Lig'in 37. haftasında Kayserispor'a konuk olan Yeni Malatyaspor, rakibine 3-0 mağlup oldu.

Mücadelenin ardından karşılaşmayı değerlendiren Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, maç öncesinde oyuncular arasında bir gerginlik yaşandığı belirtti.

Zor bir süreçten geçtiklerini söyleyen Arslan şu ifadeleri kullandı, "Ayakkabısı olanla olmayanların maçıydı. Sonra diyorlar ki genç kazan. Günün özeti buydu. Kolay bir şey değil. Kayseri seyircisi kendi çocukları girdiği zaman çok coşkulandı. Biz gençlerimize yatırım yapıyoruz.

Çünkü sözleşmesini fesheden, giden oyuncular var. Bu sayı 12'yi buldu. Genelde gençlerle mücadele ediyoruz. Tecrübelileri de elimizde tutmaya çalışıyoruz. Zor bir süreç.

İki tane duran toptan gol yedik. Biz de pozisyona girdik. Kayserispor kazanabilirdi ve kazandı. Takım ısınmaya çıkarken Filip ile Campi'yi istedim yanıma, tahtada bir şeyler izleteceğim. O sırada Filip ile Buğra'nın arasında bir gerginlik oldu. 'Ne oluyor?' dedim, 'Hocam Kerem'in ayakkabısı yok.' dediler. Kerem'in ayakkabısı yokmuş.

Maç öncesi ilk defa duydum. Ayakkabı için tartışma çıktı. Maalesef ona Filip'in ayakkabısını verdiler. Filip 'Ben neyle oynayacağım?' dedi. Ayakkabısı olanla olmayanların maçıydı. Sonra diyorlar ki genç kazan. Günün özeti buydu."

Sayfa Yükleniyor...