Aziz Yıldırım'ın gözyaşları

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 2 saattan fazla süren basın toplantısının sonlarında görev sürecinde kendisine destek olanlara teşekkür etti. Yıldırım, zaman zaman göz yaşlarını tutamadı.

NTV Spor 24.06.2021 - 13:53
Son Güncelleme: 24.06.2021 - 14:09

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım basın toplantısının sonunu teşekkür mesajına ayırdı. 

"Başkanlığı bıraktığımda bu imkanı bulamadım. 20 yıllık dönemimde bana destek olan insanlara arkadaşlarım, şahsım ve camiam adına teşekkür ediyorum" diyen Yıldırım, "Dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a stat,  salon ve topuk yaylasının yapımı, Türk sporunun gelişimi için yaptığımız tekliflere desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 6222 sayılı kanundan desteklerinden dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza, Kemal Kılıçdaroğlu'na, Devlet Bahçüeli'ye teşekkür ediyorum. Saydığım genel başkanların hepsi 6222 sayılı kanunun çıkması için çalıştılar" dedi. 

"20 yıllık süreçte benimli birlikte çalışan yönetim kurulu, denetleme kurulu üyelerine, diğer kurullardaki arkadaşlara teknik direktörlerimize sporcularımıza ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum" diyen Aziz Yıldırım şöyle konuştu, "Dava sürecinde desteklerini eksik etmeyen 6222 oylu kanunun değişmesi için oy kullanan tüm partilerin vekillerini teşekkür ediyoruz. Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Kadir Topbaş'a ve eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'e stat ve tesislerdeki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bizlere 20 yıllık süreçte desteğini esirgemeyen sayın Murat Ülker'e şahsında ailesine sayın Ferit Şahenk'e ve şahsında ailelerine ve diğer bütün sponsorlara şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Tüm Fenerbahçe camiasına arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu süreç zorlu bir süreçti. Bu süreç içerisinde Mertis'e gelenleri hep korkuttular. Bütün konuşmalarımızı her akşam aldılar, polislere götürdüler, organizeye (Organize Şube) verdiler. Ondan insanlar çekiniyordu. Orada bir yürekli insan vardı; Rıdvan Dilmen. Her akşam benimleydi. Her akşam geliyordu. Ona da buradan saygı ve sevgilerimi söylüyorum. Ona da teşekkür ediyorum."

"AZİZ YILDIRIM'IN GÖZ YAŞLARI"
Basın mensuplarına ve yaşamını yitiren eski çalışma arkadaşlarını unutmayan Aziz Yıldırım, yaşamını yitiren isimleri anarken göz yaşlarını tutamadı.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı; "Basında herkesin korktuğu dönemde özellikle 3 Temmuz sürecindeki desteklerinden dolayı sayın Faik Çetiner'e, Adnan Aybaba'ya ve Sinan Engin'e, Oğun Altıparmak'a ve rahmetle andığım Selçuk Yula'ya teşekkür ediyorum.

Sayın Divan Başkanım rahmetli Yüksel Günay'a, rahmetli andığım Vedat olcay, rahmetle andığım Tahir Perek, Tahir Sarıoğlu, Serkan Acar, Hakan Dinçay ve Feherbahçe'ye katkıda bulunmuş tüm yol arkadaşlarımı rahmetle anıyorum. Ayrıca bu vatan için canlarını feda eden tüm insanlarımızı da rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

3 Temmuz sürecinde Topuk yaylasına, Vatan'a, Silivri'ye, Anıtkabir'e gelen babalar gününde yılbaşında bizleri yalnız bırakmayan, adalet arayan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler bir gün daha fenerbahçeli yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için tüm bir ömrü gözden çıkarırız. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum."

Sayfa Yükleniyor...