Aziz Yıldırım'ın reddini istediği madde kabul edildi

Aziz Yıldırım'ın basın toplantısında karşı çıktığı 16. madde kongrede oy çokluğuyla kabul edildi.

NTV Spor 25.06.2021 - 18:16
Son Güncelleme: 25.06.2021 - 20:01

Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım'ın "kabul edilmemesi gerekir" dediği tüzüğün 16. maddesi genel kurul üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

16. maddede neler var?

Spor şubeleri ve ticari faaliyetlerin yeniden yapılanması hakkında yönetime yetki verilmesi. Satış, satın alma, birleşme, bölünme, tekstil dahil her türlü işlemin yapılması, şirket kurulması, yatırım ortaklarının kurulması, var olan şirketlere ortak olunması, her türlü gayrimenkul alımı yapılması/satılması, kulübe ait hisselerin satışı ve/veya geri alınması..

Aziz Yıldırım ne demişti?

Aziz Yıldırım, basın toplantısında 16. maddeye vurgu yaparken, "Tehlikeli madde.  Bu maddelerde şirketi alıp devrediyor, ama soyut. Somut yok. Gayrimenkulleri, hisse senetlerini satıyor. Burada bir rakam belli değil. 16. maddeyi çeksinler. Bu maddelerini güzelce anlatsınlar. Benim anlayacağım, herkesin anlayacağı şekilde. Öyle yapsınlar. Bir ay içinde genel kurul yapsınlar ve orada kabul edelim. Bunun arkasından kulübü de satıyoruz diyebilirler. 16. maddeye karşıyım. Bunu çeksinler. Daha ilerisi mahkemeye götüreceğim. Kapalı, ne olacağı belli değil" demişti. 

Sayfa Yükleniyor...