Barcelona'ya haksız fesih cezası

Matheus Fernandes'in sözleşmesini geçtiğimiz yıl tek taraflı olarak fesheden Barcelona'ya haksız fesih nedeniyle 8.5 milyon Euro para cezası verildiği belirtildi.

NTV Spor 10.01.2023 - 18:49

İspanya La Liga'de ezeli rakibi Real Madrid önünde liderliğini sürdüren Barcelona, yeni bir tazminat davasıyla karşı karşıya.

İspanya'da yayın yapan Cadena Ser'de yer alan haberde, geçtiğimiz yıl sözleşmesi tek taraflı feshedilen Matheus Fernandes'in açtığı davada karar çıktığı ve Barcelona'nın haksız bulunduğu belirtildi.

Haberde, Fernandes'in açtığı davada 14.8 milyon Euro tazminat talep ettiği ancak mahkemenin 8.5 milyon Euro tazminat ödenmesine karar verdiği belirtildi. Ek olarak Barcelona'nın sözleşmeyi haksız feshettiği kaydedildi.

⚽ LA LIGA HABERLERİ

Geçtiğimiz günlerde İspanyol basınında yer alan bir diğer haberde, Barcelona'nın maaş limitini aştığı için La Liga yönetiminin para cezası verdiği belirtilmişti.

Brezilya ekibi Palmerias'tan 2020'de Barcelona'ya 7 milyon Euro karşılığında transfer olan Matheus Fernandes, Katalan ekibinde sadece 17 dakika süre almıştı.

Sayfa Yükleniyor...