Başakşehir'den TFF'ye istifa çağrısı

Medipol Başakşehir, Türkiye Futbol Federasyonunun hakem kararıyla ilgili, "Görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz" açıklamasını yaptı.

NTV Spor 27.03.2022 - 15:27 | Son Güncelleme: 27.03.2022 - 16:48

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu'nun 13 Süper Lig hakemine görevden el çektirilmesi kararını bozdu ve 18 hakem ve 3 gözlemci görevlerine döndü.

Medipol Başakşehir verilen hakem kararıyla ilgili resmi sitesinden açıklama yaparken TFF için, "Mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz." ifadelerini kullandı.

Başakşehir'in açıklamasının tamamı

"Merkez Hakem Kurulu’nun 8 Mart günü çok yanlış bir zamanlama ile hukuka ve vicdana aykırı almış olduğu ‘etik dışı’ kararın Tahkim Kurulu tarafından iptal edildiğini ve liste dışı kalan hakemlerin görevlerine devam edeceğini öğrenmiş bulunmaktayız. 

26 Mart 2022 sadece bir tarih değil, Türk futbolu ve adaletinin yanı sıra kaybolan güven unsurunun yeniden doğuşu için umutlarımızın yeşerdiği bir gün olarak yerini alacaktır. 

Hem talimatlardan bihaber olan mevcut Merkez Hakem Kurulu’nun hem de ülke futbolumuzun yurtiçinde ve yurtdışında saygınlığını yitirmesine neden olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm bu yaşanan sürecin ardından mevcut görev ve sorumluluklarına devam etmesi söz konusu olamaz.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak Tahkim Kurulu’nun ‘tarihi’ kararının ardından sürecin henüz bitmediğini ve gelişmelerin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Sayfa Yükleniyor...