"Beşiktaş 22 yıldır yönetilemiyor"

Beşiktaş'ta başkan adaylarından Fuat Çimen, kulüpteki sorunları tespit ettiklerini ve seçilmeleri halinde yabancı bir sportif direktörle çalışacaklarını söyledi.

NTV Spor 19.05.2022 - 00:32

Beşiktaş'ta 29 Mayıs'ta yapılacak başkanlık seçimi öncesinde Fuat Çimen, Radyospor'da yayımlanan Yeşil Koltuk programına konuk oldu.

Siyah-beyazlı takımın finansal olarak yönetilemediğini belirten Çimen, "Biz 2 yıl önce Beşiktaş yönetilemiyor diyerek yola çıktık. Ahmet beye bağlı olan bir şey değil. 22 yıldır Beşiktaş yönetilemiyor. Finansal olarak yönetilemediğinin farkındayız." dedi.

Seçilmeleri halinde yabancı bir sportif direktörle çalışacaklarını söyleyen Fuat Çimen, "Yeniden yapılandırma sadece sözde olan bir şey. Özde yok. Sportif direktörümüz olan kişinin geçmişinde böyle bir deneyimi yok. İdari yön ile sportif yön birbirine girmiş vaziyette. Biz bunu ikiye böleceğiz. Özerk bir yapı olacak. Şu oyuncular oynasın, bunlar oyanamasın diye müdahale etmeyeceğiz.

Kesinlikle yabancı bir sportif direktörle çalışacağız. Altyapı kökenli, gençlere önem veren bir sportif direktörle olacak. Aslında biz 32 kişi kadar bir ekibiz. Sürekli bize raporlamalar yapan yerli-yabancı arkadaşlarımız var. Biz bir proje, araştırma-geliştirme ekibi olarak 2 senedir hazırlandık. Çözüm önerileri hazır bir şekilde geliyoruz." açıklamasında bulundu.

▶ BEŞİKTAŞ HABERLERİ

Fuat Çimen ayrıca şunları söyledi, "İdari ve mali anlamda hızla giderleri kısacağız. Beşiktaş'ın kaynakları, Beşiktaş'ı döndürmeye yeter. Beşiktaş'ın markasını ve getirebileceğinin herkesin farkında olması gerekir. Bizim semtte şampiyonluk kutlamasında 1 milyon insan oluyor. Markanın farkında olmak lazım. Biz 2 senedir bütün çalışmaları yapmış durumdayız.

Sansasyonel transferler konusunda, bunlar yapılır desek, Beşiktaş'ın mali yapısı izin vermez ve doğrusu bu değil. Biz alacağımız futbolcuyu kaynağından alacağız. Gelecek vadeden oyuncu için araya menajerler sokarak 1,5 milyon Euro'luk opsiyonlu sözleşme yapmayacağız. Biz doğru kaynağı kullanarak, Beşiktaş'a genç ve geleceği olan oyunculara bu kaynağı kullanacağız."

Sayfa Yükleniyor...