Tolunay Kafkas: Bitirdiğimiz yer üçüncülük; iyidir, doğrudur, reeldir

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, 0-0 sona eren Kazakistan maçı sonrası dikkat çeken açıklamalar yaptı, "Belçika ve Danimarka ile yarışacak durumumuz yok. Bitirdiğimiz yer üçüncülük; iyidir, doğrudur, reeldir" dedi.

NTV Spor 10.06.2022 - 22:31

Ümit Milli Takım, Kazakistan ile 0-0 berabere kalarak Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kaybetti. Teknik Direktör Tolunay Kafkas karşılaşmayı değerlendirirken, "Bir beceriksizliğimiz var, onu konuşmamızın bir anlamı yok. 5,6-0 bitmesi gereken bir maç. O önemli değil. İlk devre oyun planına sadık kaldık. Fakat yaşı küçük oyuncuların güçleri, fizikleri yetersizlikleri vardı. Fakat, ikinci yarı hamle yaptık. Maalesef ikinci yarı sistemin dışına çıktık. Bu beni çok rahatsız etti. Özellikle Gökdeniz Bayrakdar ve Barış Alper Yılmaz, bizim çok fazla şey beklentilerimiz olan oyuncular. Duygularıyla hareket etmeye başlayınca iş sistemin dışına çıktı" dedi.

Kaçırdığımız goller için de bir şey söyleyemeyeceğini vurgulayan Kafkas, "Bu beceriksizlik. Gol yiyip yemememiz de önemli değil. Üçüncü bitirdik. Oyunun geneli ilk yarı daha iyi. Özellikle oyun planına sadık kaldık. Az temaslı ve az süre topu ayağınızda tutacak anlayışımız vardı. Oyunun belli bölümleri iyi. Ama ikinci devre çok baskılı oynamamıza rağmen belki sayısız korner attık ama istediğimiz sonucu alamadık. Çok önemli değil. Ligin sonu ve çok da oyunculara bir şey söyleyemiyoruz" diye konuştu.

Kafkas ülkenin futbola bakış açısıyla ilgili çarpıcı konuştu ve "Genel turnuvaya baktığınızda bu takımın bu turnuvayı üçüncü bitirmesi gerekiyordu ve üçüncü bitirdi. Bizim şu anki içinde bulunduğumuz durum ve bir çok faktörden dolayı Belçika ve Danimarka ile yarışacak durumumuz yok. Bu benim fikrim. Realite ve gerçek. 3. bitirdik. Kabul edilebilir ve olması gereken bir sonuç.

Danımarka maçını oynayacağız ondan sonra yeni bir grup ve jenerasyon, onlarla devam edeceğiz. Gelene gidene saygı duyuyorum. Onları geliştirmeye çalışıyorum. Bunların hepsi bizim evlatlarımız. Bir hata ve sorun varsa, ülkenin genel bakış açısında var. Önce bir şeyler vereceğiz, sonra bir şeyler isteyeceğiz. Genelden memnunum. Biz yetiştirip yetiştirip yukarı vereceğiz. Bitirdiğimiz yer üçüncülük; iyidir, doğrudur, reeldir" diyerek sözlerini tamamladı." açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...