"Burada eski alışkanlıklardan beslenenler var"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Riva Tesisleri'nde toplantı yapan Galatasaray Başkanı Burak Elmas açıklamalarda bulundu. Elmas, "Burada eski alışkanlıklardan beslenenler var, bu aktörlere izin vermememiz lazım" dedi.

NTV Spor 23.11.2021 - 18:47 | Son Güncelleme: 23.11.2021 - 20:07

Süper Lig'de sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 yenilen Galatasaray'da başkan Burak Elmas maçın ardından yaptığı açıklamada TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşeceğini söylemişti. Bugün Nihat Özdemir ve Burak Elmas, TFF'nin Riva'da bulunan tesislerinde toplantı gerçekleştirdi.

➤ GALATASARAY HABERLERİ

3 saat süren toplantının ardından Burak Elmas ve Nihat Özdemir açıklamalarda bulundu.


"Bizler, konuşarak anlaşabilen insanlarız" diyerek konuşmasına başlayan Burak Elmas, "Nihat Özdemir, çok rahat konuşabildiğimiz biri. Geldiğimizden beri birtakım alışkanlıkları düzeltmek için birçok çalışma yapılıyor. Kabulleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Süper Lig için daha çok şey yapmak istediklerini belirten Elmas, "Biz, bu ligin artmasını istiyoruz. Burada eski alışkanlıklardan beslenenler var, bu aktörlere izin vermememiz lazım. Türk futbolunu ileri götürmeliyiz. Her takımın doğru hareketlerle sahada maçı kazanabildiği, vicdani rahatlığın olduğu bir sisteme hızla yürümemiz lazım. Her kulübe, herkese eşit adalet, sahada eşit takdir hakları ana prensip. Sayın başkanımız da bunun böyle olması konusunda hemfikir. Bunun olmasını istemeyen ciddi bir kesim var. Bunlarla Galatasaray olarak mücadelemizi devam ettireceğiz. Sayın başkanın bu konuda yapacağı her türlü pozitif hamlede Galatasaray olarak eksiksiz destek vereceğiz." ifadelerini kullandı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU

"Türk futbolu, Galatasaray'sız olmaz"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'la yapılan toplantının ardından ilk önce TFF Başkanı Nihat Özdemir konuştu.

TFF Başkanı, "Galatasaray ile TFF arasındaki ilişki ve bundan sonrası için görüş alış verişinde bulunduk. Derbi maçını da geniş şekilde konuştuk ve hepsinde bir noktaya vardık. Galatasaray, Türk futbolunun temel taşlarından biridir. Türk futbolu, Galatasaray'sız olmaz. TFF ile Galatasaray'ın ilişkileri, daha iyiye giderek bundan sonra en iyi şekilde devam edeceğiz inşallah." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...