Burak Yılmaz'dan Fonte'ye cevap: "Çok doğru söylemiş"

A Milli Takım, Dünya Kupası play-off maçında Portekiz ile karşılaşacak. Kritik maç öncesi kaptan Burak Yılmaz, basın toplantısında soruları yanıtladı.

NTV Spor 23.03.2022 - 20:39 | Son Güncelleme: 23.03.2022 - 21:35

A Milli Takım, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off yarı finalinde Portekiz ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Dragao Stadı'ndaki maç öncesi kaptan Burak Yılmaz kameraların karşısına geçti.

- Burak Yılmaz ne söyledi?

Basın toplantısında sorulan sorulara yanıt veren tecrübeli yıldız, kendisi adına son Dünya Kupası olacağını söyledi.

"Çok zor bir kura çektik. Portekiz ile Portekiz'de oynamak daha da farklı. Portekiz'de dünyanın en önemli oyuncuları var. Saygımız büyük. Elenmiş gibi düşünerek gelmedik. Bizim de hayalimiz var. Ülkemizi Dünya Kupası'na götürmek istiyoruz. İyi bir maç olacaktır.

Fonte, sahada arkadaşlık olmayacak derken çok doğru söylemiş. Arkadaşlık olmayacak sahada. Birbirimizi tanımanın bir avantaj ya da dezavantaj olacağını sanmıyorum. Bunlar büyük maçlar. Portekiz'in maçlarına baktığımızda iç sahada oynadıkları maçlar farklı. Analizlerimi en iyi şekilde yaptık. Maça hazır olduğumuzu düşünüyorum."

- Fonte ne söylemişti?

Portekiz Milli Takımı'nda Jose Fonte, Lille'den takım arkadaşı Burak Yılmaz ile ilgili gelen bir soruyu "Burak eminim ki çok iyi bir şekilde kendi ekibini savunacak. Ben de aynı şekilde takımım için oynayacağım. Yarın ikimizin arasında hiçbir şekilde arkadaşlık olmayacak, tamamen büyük bir final olacak. Maksimum konsantrasyon içerisinde olup Burak ve ekibine karşı oynayacağız." şeklinde yanıtladı.

- Cristiano Ronaldo yorumu

"Cristiano Ronaldo, benim için dünyanın en büyük gelmiş geçmiş oyuncusu. Onu çok seviyorum ve saygı duyuyorum. Onu bilemem ama benim son Dünya Kupa'm olacak. Sahaya çıkıp elimden geleni yapmak istiyorum."

Burak Yılmaz, “Dünyanın en iyi oyuncusuna sahip ve eski Avrupa Şampiyonu’na karşı oynayacaksınız. Turu geçeceğinizi düşünüyor musunuz”? sorusunu, “Neden buradayız! Tabii ki mümkün. Biz laf olsun diye buraya gelmedik. Tamamen inanıyoruz. Kaybedebiliriz Avrupa şampiyonu olmuş bir Portekiz, dünyanın en iyi oyuncusu olmuş Ronaldo’nun önderliğindeki bir takıma karşı oynuyoruz. Ama biz hiçbir şeyi kabul edip gelmedik. Kaybedersek de kabul edip kaybetmeyeceğiz. Bunun olabileceğine yürekten inanıyorum." şeklinde yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...