Çebi, Karaveli ve Kazancı'nın açıklamaları...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı, ortak bir basın toplantısı düzenledi.

NTV Spor 13.01.2022 - 12:09 | Son Güncelleme: 13.01.2022 - 17:58

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve teknik sorumlu Önder Karaveli basın toplantısında konuştu.

Çebi ve Karaveli, Vodafone Park'taki toplantıda siyah beyazlı beyazlı takımın gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

İlk olarak söz alan Ahmet Nur Çebi, "Şeffaf olmaya devam edeceğiz. Mali genel kurul, sunulan raporla bir milat olmuştur. Bu, kimseyle bir hesap görme olayı değildir. Kazanmış olduğumuz bir sezonda 3 kupa var. Bu, tarihimizde bir ilktir. Gururluyuz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Hakemlerle ilgili konuşan Çebi, "VAR hakemlerinin artık onu görmedim, bunu görmedim demeye hakkı yok. VAR hakemi yanlış yapıyorsa, kasıtlı yapıyordur. İşini başarısız yapan hakemlerin cezalandırılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Ceyhun Kazancı'nın Beşiktaş'ın yeni sportif direktörü olduğunu duyuran Çebi, "Önder Karaveli, şu anda teknik direktörümüzdür. Bundan sonra da bu büyük projenin her daim bir parçası olmaya devam edecektir" diye konuştu. 

Söz alan Beşiktaş teknik Direktörü Önder Karaveli, "Ben, kalbimin sesiyle yaşayan bir insanım. Benimkisi, Türk futbolu, Türk gençleri için adanmış bir hayat. Bundan asla vazgeçmeyeceğim. Bana önce futbolcu, sonra da antrenör olma şansı tanıyan Beşiktaş için adanmış bir hayatım var. Beni bu hale getiren şey, öz kaynak düzeni" dedi.

Sergen Yalçın'a teşekkür eden Karaveli, "Daha önce de söyledim, bir kere daha söylüyorum. Beşiktaş U19 takımındaki teknik ekibe görev veren, Sergen hocadır. Bize inandı, güvendi. Görevde olduğu sürece, bize her konuda son derece yardımcı, destekçi oldu. Ona bir kere daha çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Karaveli, "Benim talip olduğum şey, altyapıyla A takım arasındaki tıkanıklığı gidermek. Sadece Beşiktaş'ta değil, Türk futbolunda. Adı teknik direktör olabilir, yarın antrenör olabilir, farklı olabilir. Benim Beşiktaş'la olan gönül bağım değişmeyecek. Kendimi Beşiktaş'ın, ülkemin gençlerine adamaya devam edeceğim. Bu hiç değişmeyecek" ifadelerini kullandı.

Emirhan İlkhan ile ilgili konuşan Karaveli, "Emirhan konusunda en az emek bana aittir. Onunla 5 aydır çalışıyorum. Onunla bunca yıl çalışan antrenörlerin emeği daha büyüktür. Sadece bir insan üstüne almaya çalışmasın lütfen. Sadece antrenörlerin mi? Malzemecinin de aşçının da emeği vardır. Benim yaptığım şey, Emirhan İlkhan'a güvenmek. Ben sadece Beşiktaş'ın gençlerine değil, Türkiye'nin gençlerine güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Karaveli'den sonra söz alan Çebi, "Hocamın dediklerinden çıkan sonuç, beni gönderseniz de Beşiktaş'tayım diyor" diye konuştu. 

ÇEBİ: TFF'YE GİDECEĞİM

'Bazı konularda yumuşak kaldığınız yönde eleştiriler var' şeklinde gelen bir soru üzerine Ahmet Nur Çebi, "Bugüne kadar bağırarak, çağırarak bu işin halledildiğini görmedim. Masaya vuracaksanız, vurduğunuz yer basının önünde olmamalı. Ben, gerekeni arka tarafta fazlasıyla yapıyorum. Buradan çıkıp elimdeki koca dosyayı, TFF ve MHK'ya vermek üzere önlerine koyacağım" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...