Fenerbahçe ve Galatasaray'a seçim müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren spor kulüplerinin genel kurul toplantılarını yapabileceğini söyledi.

NTV Spor 31.05.2021 - 20:28 | Son Güncelleme: 31.05.2021 - 20:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında, corona virüsle mücadele kapsamında haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Spor kulüplerinin genel kurullarını yapabileceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ın yönetimi, futbolcularıyla bir araya gelerek kendilerini tebrik ettik. Seyircisiz oynanan Süper Lig'de önümüzdeki sezon tribünleri doldurmayı temenni ediyoruz. Anadolu Efes'i şampiyonluğu için tebrik ettik. Şampiyonluğu kazanmasında büyük emeği olan Ergin Ataman'ın da bu şampiyonluğu şehitlerimize armağan etmesini çok önemli görüyorum. Pek çok farklı branşta ülkemizin bayrağını göklere çeken tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Aerobik şampiyonluğunu ilk defa ülkemize kazandıran Ayşe kızımızın başarıların devamını diledik. Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren gerçekleştirebileceklerdir." diye konuştu.

Fenerbahçe ve Galatasaray'a seçim müjdesi

Türk sporunun iki önemli kulübü Fenerbahçe ve Galatasaray, haziran ayında başkanlık seçimine girecek.

Fenerbahçe, 12 Haziran'da başkanlık seçimlerine girecek. Ali Koç'un ardından Eyüp Yeşilyurt adaylığını açıkladı.

Galatasaray ise 19 Haziran'da yeni başkanını seçecek. Sarı-Kırmızılı kulüpte Mustafa Cengiz yeniden aday olmayacağını açıklarken, 6 isim başkanlık için yarışacak. 

Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Burak Elmas, İbrahim Özdemir, Yiğit Şardan ve Işın Çelebi adaylıklarını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...