Cüneyt Çakır alkışlarla geri döndü

Spor Toto Süper Lig'in 34'üncü haftasında Antalyaspor ile Kayserispor'un karşı karşıya geldiği maçta Cüneyt Çakır düdük çaldı. Çakır sahaya çıktığında taraftarlarca alkışlandı.

NTV Spor 24.04.2022 - 21:27

Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) 8 Mart'ta liste dışı bıraktığı Cüneyt Çakır, Antalyaspor-Kayserispor maçıyla birlikte geri döndü. Tecrübeli hakeme maç öncesi taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Cüneyt Çakır, MHK'da Ferhat Gündoğdu'nun görevde bulunduğu dönemde 8 Mart 2022'de 12 hakemle birlikte liste dışı bırakıldı. Çakır ile liste dışı bırakılan hakemler karar sonrası Tahkim Kurulu'na başvuruda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu'nun 13 hakem hakkındaki kararını doğru bulmadı. Tahkim Kurulu'nun kararı sonrası gözler MHK'ya çevrildi ancak Cüneyt Çakır ve arkadaşları herhangi bir maçta görevlendirilmedi.

Sabri Çelik döneminde yeniden göreve döndü

2022 Dünya Kupası'nda görev yapması beklenen ancak liste dışı bırakıldığı için bu durum zora giren Cüneyt Çakır'a, Ferhat Gündoğdu'nun istifasının ardından göreve gelen Sabri Çelik yönetimince uzun süre sonra maç verildi. Uluslarararası düzeydeki tecrübeli hakem, Süper Lig'in 34'üncü haftasındaki Antalyaspor - Kayserispor müsabakasında görevlendirildi.

Cüneyt Çakır ve yardımcılarının sahaya çıktığı esnada tribünlerde alkış sesleri yükseldi. Cüneyt Çakır, tribünlerden yükselen alkış seslerine alkışla yanıt verdi. İki takım futbolcuları ve teknik heyetler de Cüneyt Çakır'ın yanına gelerek tecrübeli hakeme sarıldı.

Cüneyt Çakır'ın bu sezon liste dışı bırakılmadan önce görev aldığı müsabakalar ve sonuçları şu şekilde:
Karagümrük - Gaziantep FK: 3-2 (1. Hafta)
Beşiktaş - Karagümrük: 1-0 (3. Hafta)
Adana Demirspor - Rizespor: 3-1 (5. Hafta)
Fenerbahçe - Giresunspor: 2-1 (6. Hafta)
Kasımpaşa - Göztepe: 1-2 (9. Hafta)
Hatayspor - Beşiktaş: 1-0 (11. Hafta)
Fenerbahçe - Kayserispor: 2-2 (12. Hafta)
Giresunspor - Yeni Malatyaspor: 1-0 (13. Hafta)
Karagümrük - Trabzonspor: 0-2 (14. Hafta)
Galatasaray - Altay: 2-2 (15. Hafta)
Rizespor - Gaziantep FK: 0-1 (19. Hafta)
Konyaspor - Sivasspor: 0-1 (20. Hafta)
Yeni Malatyaspor - Göztepe: 1-2 (21. Hafta)
Konyaspor - Giresunspor: 1-0 (24. Hafta)
Başakşehir - Gaziantep FK: 2-0 (25. Hafta)
Giresunspor - Göztepe: 3-1 (27. Hafta)
Antalyaspor - Sivasspor: 1-0 (28. Hafta)

Sayfa Yükleniyor...